"Enter"a basıp içeriğe geçin

Apple HTC ile yaptığı anlaşmanın tüm detaylarını Samsung’a açıklayacak

Apple HTC ile yaptığı anlaşmanın tüm detaylarını Samsung’a açıklayacakABD’de bir hâkim, Apple’ın HTC ile yaptığı patent anlaşmasının detaylarını, Samsung’a açıklaması gerektiği yönünde karar aldı.

Apple ve HTC bu ay başında 10 yıllık bir lisans anlaşması imzalamış ancak detayları belirtmemişti. Apple ile birçok patent davası olan Samsung mahkemeden, anlaşmanın detaylarının açıklanmasını talep etmişti.

Bu isteğinin nedenini, HTC ile yapılan anlaşmadaki bazı maddelerin, Apple ile sürmekte olan davalarını doğrudan ilgilendiriyor olması şeklinde açıklamıştı. Karara göre Apple patent anlaşmasının tam metninin bir kopyasını “en kısa sürede” Samsung ile paylaşacak.

SAMSUNG ANLAŞMA METNİNİ NEDEN İSTİYOR

Koreli şirketin amacı, ABD’de ürünlerinin satışının durdurulmasını engelleyerek benzer bir anlaşma yapmak. Bunun yanında Samsung, Apple’ın HTC ile yaptığı anlaşmada HTC’nin ihlal ettiği patentler ile kendisinin ihlal ettiği Apple patentleri arasında eşleşmeler olması durumunda, maddi tazminatın yeterli olacağını öne sürmeye hazırlanıyor.

Teknoloji

Ücretsiz URL Kısaltma Servisi www.adres.name

Bir cevap yazın