"Enter"a basıp içeriğe geçin

Apple, Microsoft’tan Daha Fazla Satabilir!

Apple, Microsoft'tan Daha Fazla Satabilir!iOS ve Mac OS X ürünleri ile Microsoft’un Windows ve Windows Phone ürünlerine rakip olan Apple, yapılan analizlere göre bu yıl içerisinde toplam ürün satışında Microsoft’u geçebilir.

Apple, Mac OS X platformuyla Windows’a satış rakamları olarak pek rakip olamamış olsa da, Windows 8 ile beraber düşen satış rakamları, Mac OS X’i rakip yapmaya yetti.
Apple’ın en büyük başarısıysa, iOS işletim sistemini kullanan cihazlar. Apple’ın toplam iOS ve Mac OS X ürün gamı, Gartner’a göre Windows tabanlı tablet, bilgisayar ve akıllı telefonları bu sene satış olarak geride bırakabilir.

Geçtiğimiz sene Apple cephesinde iOS ve OS X cihaz satışlarında toplamda 159 Milyona ulaşılırken, Microsoft, Windows ve Windows Phone cihaz satışlarında 175 Milyon adedine ulaşmıştı.
Gartner’a göre Apple bu sene bu rakamı 233 Milyona çıkaracak ve Microsoft için ön görülen toplam rakam olan 181 milyonun bir hayli üstüne çıkmış olacak.
Apple bu yıl içerisinde Microsoft’u satış olarak geçecek olsa da bunun en büyük sebebi iOS yüklü cihazlar. Microsoft’un Windows cephesinde ise OS X’in kat kat üstünde olduğu biliniyor. Ayrıca Nokia tarafından ele alınan Windows Phone’un da bu sene içerisinde bu satış grafiğine pekte etki edemeyeceği görülüyor.

Bir cevap yazın