"Enter"a basıp içeriğe geçin

ASUS, NAB 2019’da yeni içerik üretim çözümlerini tanıttı

Sinema ve post prodüksiyon, 3D tasarım, fotoğrafçılık ve grafik tasarımı üzerine çalışanlara yönelik profesyonel monitörler, iş istasyonları, mini PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar…

  • Sinema ve post prodüksiyon: Mini LED’lere sahip olan ve birden fazla HDR standardına destek veren modellerin yer aldığı ASUS ProArt profesyonel monitörler.
  • 3D tasarım: İs istasyonu sınıfı ProArt Mini PC PA90, yüksek performanslı E900 G4 iş istasyonu ve NanoEdge ekranlı StudioBook S dizüstü bilgisayar.
  • Fotoğrafçılık ve grafik tasarım: Olağanüstü geniş renk gamı ve renk doğruluğu sunan ProArt PA329C ve eşsiz ScreenPad’e sahip ZenBook Pro 15.

 ASUS, 6 Nisan’da başlayan NAB Show 2019’daki (National Association of Broadcasters – Ulusal

Yayıncılar Derneği) standında monitörler, mini PC’ler, iş istasyonları ve dizüstü bilgisayarlardan oluşan ürün serilerini sergiliyor. Sergilenen ürünler video prodüksiyonu, 3D tasarım, fotoğrafçılık ve grafik tasarımla ilgilenen profesyonellere birinci sınıf içerik üretme deneyimi sunuyor.

Etkinlikte katılımcıların beğenisine sunulan ürünler arasında, daha iyi parlaklık ve kontrast için son derece tutarlı aydınlatma sunan yüksek yoğunluklu mini LED teknolojisine sahip ASUS ProArt PA32UCX ve PA27UCX da yer alıyor.

ASUS ProArt PA32UCX, PQ22UC ve PA27UCX modellerini tanıtmaktan gurur ve heyecan duyduğıunu belirten ASUS İkinci Başkan Yardımcısı Vincent Chiou, “Renk doğruluğunun günümüzde profesyonel tasarımcılar ve talepkar kullanıcılar için önemli olduğunu biliyoruz. Mini LED arka aydınlatmalı ve birden fazla HDR standardına destek veren modellerin de bulunduğu yeni ProArt serimiz her iki kullanıcı grubunu da memnun etmenin yanında beklentilerinin çok üzerinde bir deneyim sunacak.” dedi.

HDR destekli sinema ve post prodüksiyon çözümleri

Yaratıcı sektörlerde çalışanlara yönelik ekran teknolojileriyle bilinen ASUS, bu alan için tasarladığı en son monitörlerini NAB 2019’da sergiliyor.

Birinci sınıf yaratıcı profesyoneller, yerel ışık kısma teknolojili LED arka aydınlatmaya sahip LCD’leri tercih ediyor. Bu teknolojiden yararlanan ASUS ProArt serisi monitörler ise en yüksek kontrast oranlarına ulaşıp etkileyici bir görsel performans ortaya koyuyor. Arka aydınlatma için kullanılan LED’ler bölgelere göre kontrol ediliyor. Ekranda bu bölgelere denk gelen her bir LED ayrı ayrı kısılabiliyor, böylece parlak ve karanlık sahnelerde ayrıntılar korunuyor.

ASUS, NAB 2019’da yeni ProArt PA32UCX ve PA27UCX modellerini tanıtıyor. Mini LED arka aydınlatmalı birinci sınıf ekran teknolojisiyle üretilen bu monitörlerde, geleneksel modellerden farklı olarak fiziksel olarak daha küçük LED’ler kullanıyor. Daha yoğun bir şekilde yerleştirilebilen LED’ler sayesinde daha yüksek parlaklık ve bütünlük sunuluyor. Buna ek olarak ASUS Smart HDR teknolojisi de farklı içerik üretim ihtiyaçlarına uygun çok sayıda PQ eğrisi içeriyor. ASUS ProArt monitörler en doğru HDR performansını elde etmek için birden fazla HDR biçimine de destek veriyor. Böylece olağanüstü net ve ayrıntılı görüntüler sunulabiliyor.

ASUS ProArt PA32UCX

ASUS ProArt PA32UCX Monitor

Dünyanın 1200 nit maksimum parlaklık ve mini LED arka ışıklandırmaya sahip ilk 32 inç 4K HDR monitörü olan ASUS ProArt PA32UCX; 1000’den fazla ışık kısma bölgesinin yanı sıra HLG ve HDR-10’un da dahil olduğu çok sayıda HDR biçimine verdiği destek sayesinde en koyu siyahlar ve en parlak beyazları oluşturup çok daha ayrıntılı görüntüler sunabiliyor. Gerçek 10-bit renk ve DCI-P3, Rec. 709, Rec.

2020 ve Adobe RGB renk gamlarını destekleyen quantum-dot teknolojisine sahip olan PA32UCX; iki adet

Thunderbolt™ 3, DisplayPort ve üç HDMI 2.0 bağlantı noktasıyla stüdyo işlerine yönelik zengin seçenekler sunuyor.

ASUS ProArt PA27UCX

ASUS ProArt PA27UCX Monitor

ASUS, mini LED teknolojisine sahip yeni 27 inç 4K monitörü olan ProArt PA27UCX’i de tanıttı. 1000 nit maksimum parlaklık sunan modelde 576 adet dinamik ışık kısma bölgesi yer alıyor. HLG ve HDR-10’un da dahil olduğu birçok biçimde etkileyici HDR performansı sunan ProArt PA27UCX, gerçek 10-bit renk desteğinin yanı sıra DCI-P3, Rec. 709, Rec. 2020 ve %99,5 Adobe RGB renk gamlarını kapsıyor. ASUS ProArt Donanım Tabanlı Kalibrasyon teknolojisi gelişmiş renk doğruluğu ve bütünlük sunarken; DisplayPort 1.2, çift HDMI, USB-C™ ve dört adet USB 3.0 girişi de ProArt PA27UCX’in her tür modern sisteme kolayca entegre edilebilmesini sağlıyor.

ASUS ProArt PQ22UC

ASUS ProArt PQ22UC Monitor

4K (3840 x 2160) çözünürlüklü ve 21,6 inç boyutundaki ASUS ProArt PQ22UC OLED taşınabilir monitör, HLG ve HDR-10 biçimlerinde HDR teknolojisine destek veriyor. Olağanüstü kontrast ve ayrıntılı görüntülerle birlikte doğru renk üretimi için tasarlanan ürün, fotoğrafçılar, video editörleri ve renk doğruluğunun kritik önem taşıdığı işlerle uğraşan profesyonel içerik üreticilerinin ofis dışındayken bile istedikleri şekilde çalışmasına olanak tanıyor. Micro HDMI ve çift USB-C™ girişinin yanı sıra kolayca çıkabilen standa ve akıllı bir kılıfa sahip olan ProArt PQ22UC, kompakt ve taşınabilir tasarımıyla profesyonellerin istedikleri yerde çalışmasını veya görüntü kalitesinden ödün vermeden çalışmalarını müşterilerine göstermesini sağlıyor.

Kendini aydınlatan milyarlarca bağımsız ve saf RGB piksele sahip gelişmiş OLED panele ve olağanüstü 1.000.000:1 kontrast oranına sahip olan ProArt PQ22UC, %99 DCI-P3 renk gamı kapsama oranıyla koyu siyahlar ve doğru tonda gerçekçi görüntüler oluşturuyor. 204 ppi piksel yoğunluğu sunan 4K çözünürlüklü panel, benzer boyuttaki Full HD monitörlerden %300 daha fazla ekran alanı sağlayarak, kullanıcılara daha geniş çalışma alanı ve inanılmaz ayrıntılı içerikler sunuyor. 0,1 ms’ye ulaşan tepki süresiyle ProArt PQ22UC piyasadaki en hızlı monitör olma unvanına sahip. Hızlı videolar veya diğer hareketli içeriklerde hiçbir bulanıklığın yaşanmadığı inanılmaz bir performans elde ediyor.

İşleri hızlandıran 3D tasarım çözümleri

ASUS, 3D tasarımla ilgilenenlerin işlerin hızlandıracak birinci sınıf çözümler geliştiriyor. Bu ürünler arasında güçlü mini PC’ler, yüksek performanslı geleneksel iş istasyonları, yaratıcılık işlerini her yerde yapmak isteyenlere aradıkları işlem gücünü sunan özel dizüstü bilgisayarlar bulunuyor. Bu kapsamda NAB 2019’da aşağıdaki modeller tanıtıldı:

ASUS Mini PC ProArt PA90

ASUS Mini PC ProArt PA90

İş istasyonu sınıfında bir bilgisayar olan ASUS Mini PC ProArt PA90 profesyonel içerik üretimi için ideal bir çözüm olmasıyla göze çarpıyor. 9. Nesil Intel® Core™ işlemciler, NVIDIA® Quadro® ekran kartlarıyla donatılan model, büyük dosyaların hızlı aktarımı veya artırılmış depolama kapasitesi için Intel Optane™ teknolojisine de destek veriyor. Sahip olduğu Thunderbolt 3 bağlantısıyla da yüksek aktarım hızları ve birden fazla cihaza veya ekrana bağlanma imkanı sunuyor.

Bilgisayarın sessiz ve verimli sıvı soğutma çözümü kararlı performans sağlarken, fan gürültüsünü de ortadan kaldırıyor. Fotoğraf ve video düzenleme ile mimarlık, mühendislik ve üretim işlerindeki bilgisayar destekli tasarım (CAD) için mükemmel olan bu kartlar medya ve eğlence için de harika performans sunuyor.

ASUS E900 G4

ASUS Workstation E900 G4

Yüksek performanslı ASUS E900 G4 iş istasyonu; mimarlık, mühendislik ve inşaat (AEC), bilimsel araştırma ve tasarım alanlarında mükemmeli arayanlara hitap ediyor. İki adede kadar Intel® Xeon® işlemci (2P) ile 56 çekirdeğe sahip olan model, dört adede kadar NVIDIA® veya AMD® GPU’ya yer verebiliyor. 1536 GB’a kadar bellek de barındırabilen E900 G4; yapay zeka ve makine öğreniminden gerçek zamanlı görüntü işleme, simülasyon ve görselleştirmeye kadar her tür zorlu uygulama için geliştirildi. Dayanıklı bir yapıya sahip olan ürün, kolayca genişletilip daraltılabilecek bir tasarıma sahip olmasıyla ve birçok bağımsız yazılım markasının (ISV) sertifikasını almasıyla dikkat çekiyor.

ASUS StudioBook S

ASUS StudioBook S

ASUS StudioBook S (W700); Intel Core™ i7 ve Xeon® işlemcileri NVIDIA® Quadro ekran kartlarını 15 inçlik kompakt bir kasada bir araya getiriyor. Daha geniş olan NanoEdge ekranlar, içerik üreticilere çalışmak için daha fazla alan ve daha rahat taşınabilirlik sunuyor.

PANTONE® onayına ve %97 DCI-P3 renk gamı kapsama oranına sahip 16:10 ekran, çok daha iyi renk doğruluğu sunuyor ve sinema standartlarını karşılıyor. StudioBook S; karmaşık görüntü işlemeden 3D planlara kadar uzanan profesyonel uygulamalarda çalışmak için olağanüstü performansa ihtiyaç duyan tasarımcılar, animasyon sanatçıları, mimarlar ve programcılar gibi yaratıcı profesyoneller için özel olarak tasarlanan yepyeni dizüstü bilgisayar serisinin ilk üyesi olmasıyla göze çarpıyor.

ASUS’a özel yeniliklere sahip fotoğrafçılık ve grafik tasarım çözümleri

Tüm dünyada fotoğrafçıların ve tasarımcıların güvenini kazanan ASUS, görüntü elde etme, tasarım ve düzenlemeye yardımcı ürünler sunuyor. Yüksek kontrast, renk doğruluğu ve kapsamlı bağlantı seçenekleri bu sektörler için büyük önem taşıyor. Bunların yanında düzenleme işlemini kolaylaştıran yenilikçi araçlar da beğeni topluyor. ASUS bu ihtiyaçlara yanıt veren çözümlerini NAB 2019’da gözler önüne seriyor:

ASUS ProArt PA329C

32 inç boyutundaki ASUS ProArt PA329C 4K IPS HDR monitör;  %98 DCI-P3, %100 Adobe RGB, %100 sRGB ve %84 Rec.2020 renk gamı kapsama oranı sunuyor.  Her bir ProArt monitör piyasaya sürülmeden önce üretim sürecinde ASUS’un standart test prosedürlerinden geçip önceden kalibre ediliyor. Bunların sonucunda her ürün kendine ait sertifikayla birlikte raflardaki yerini alıyor. Bu sertifikalar ürünlerin mükemmel renk doğruluğu (ΔE < 2) ve tutarlılığı sunduğunu gösteriyor. Ürünlerde ayrıca üst düzey video ve görüntü düzenlemeye yönelik daha yumuşak renk geçişleri için gelişmiş gri ölçek takibi teknolojisi bulunuyor.  HDR-10 desteği sayesinde olağanüstü net ve ayrıntılı görüntüler elde eden model, VESA DisplayHDR 600 sertifikasına da sahip.

ProArt PA329C üzerindeki USB-C™, DisplayPort ve HDMI girişleri sayesinde çok sayıda cihazla uyum sağlıyor. Dahili USB-C girişi tek bir küçük USB-C kablosu üzerinden DisplayPort sinyali aktarımına, yüksek hızı veri transferine ve 60 W’a kadar güç iletimine destek veriyor.

ASUS ZenBook Pro 15

Profesyonellere yönelik güçlü ZenBook Pro 15 (UX580) dizüstü bilgisayar; 8. Nesil Intel® Core™ i9 işlemci, GeForce® GTX 1050Ti GPU, 1TB PCIe x4 SSD, gigabit sınıfı Wi-Fi ve Thunderbolt 3 girişleriyle donatıldı. 15,6 inç boyutundaki PANTONE onaylı 4K UHD NanoEdge ekran, Adobe RGB renk gamının %100’ünü karşılamasının yanında ∆E (Delta-E) < 2.0 renk doğruluğu sunuyor. Harmon Kardon sertifikalı güçlü ses sistemi göz alıcı görüntüleri tamamlayarak etkileyici deneyimler oluşturuyor.

ZenBook Pro 15’te özellikle tasarımcıların ilgisini çekecek olan ScreenPad, dizüstü bilgisayarla çalışmak için yepyeni bir yol sunuyor. Üzerinde çalıştığınız işe akıllı şekilde uyum sağlayan faydalı işlevlere sahip etkileşimli bir ekran olan ScreenPad, aynı anda birden fazla görevi daha hızlı ve kolay bir şekilde halletmenizi sağlıyor. Uygulamalar arasında geçiş yapıldığında işlevleri otomatik olarak değişen ekrana kendi kısayollarınızı da ekleyebiliyorsunuz. Fazladan çalışma alanı için Windows masaüstü de ScreenPad’e genişletilebiliyor.

ASUS: Birinci sınıf içerik üretimi çözümleri için yaratıcı sektörlerin ilk tercihi

ASUS; yüksek performanslı anakartlar ve iş istasyonlarından ince mini PC’ler ve güçlü dizüstü bilgisayarlara kadar birçok alanda dünyanın saygın teknoloji liderleri arasında bulunuyor. Bu nedenle ürünlerimiz tüm dünyada mükemmeli arayan birçok yaratıcı profesyonelin birinci tercihi olmaya başladı. NAB 2019’da sergilenen ürünler; sinema ve post prodüksiyon, 3D tasarım, fotoğrafçılık ve grafik tasarım işlerini hızlandırmayı amaçlayan içerik üretimi çözümlerimizin yalnızca bir bölümü. Bu alana yönelik yeni birçok ürün bu yıl içinde ve sonrasında tanıtılacak.