"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avea kendi markalı ilk akıllı telefonu “Avea inTouch”ı sundu

Avea kendi markalı ilk akıllı telefonu “Avea inTouch”ı sunduAvea, kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefon “Avea inTouch”ı 4 farklı teklif seçeneği ile tarifeye ek ayda 1 TL’den den başlayan fiyatlarla sundu.
Müşterilerinin farklı ihtiyaç ve alışkanlıklarına göre bir akıllı telefondan beklenen tüm özellikleri içinde barındıran Avea inTouch erişilebilir uygun fiyatı, özelleştirilmiş 3 boyutlu teması, kullanım alanını genişletme özgürlüğü sunan önyüklü uygulamaları ile diğer akıllı telefonlardan farklılaşıyor.

Avealılar Avea inTouch’a, peşin fiyatına 399 TL’ye ya da taahhüt vererek; internet paketli teklif, herşey dahil teklif veya tarifelerine ek 1 TL den başlayan teklif seçeneklerinden faydalanarak sahip olabilecekler. Kampanya kapsamında Avea inTouch sahibi Avealılara ayrıca,  AveaMüzik’ten 200 şarkı, 3 ay boyunca 1 GB internet ve Tivibu cep aboneliği de hediye edilecek.

“Avea inTouch”la uygun fiyata akıllı telefon deneyimini yaşamak isteyenlerin beklentilerine yanıt verecekleri noktasının altını çizen Avea CEO’su Erkan Akdemir bu alandaki hedeflerini ise “Bugün her 5 müşterimizden biri akıllı telefon kullanıcısı. Bu, Türkiye GSM sektöründeki en yüksek oran. Hedefimiz Avea inTouch ile bunu daha da yukarılara taşımak” olarak açıkladı.

Teması ve içindeki tüm mobil uygulamaları ise Avea bünyesindeki mühendisler ve 10 iş ortağının katkılarıyla hazırlanan Avea inTouch; güvenlik, online işlemler, AveaMüzik, Tivibu cep, AveaLig gibi pek çok ön yüklü  uygulaması ile dikkat çekiyor. Avea inTouch’a özel olarak hazırlanmış ana ekranındaki 3 boyutlu ara yüzü, eklenip/çıkarılabilen panelleri, paneller arasındaki hızlı geçişi, tek tuş ile ana ekranında açılıp kapanabilen widgetları ile müşterilerine hem şık bir tasarım hem de kullanım kolaylığı sunuyor.

Akıllı telefonsuz kimse kalmayacak
Hem “in” olacak hem de herkese dokunacak!

Avea inTouch’ın tanıtım toplantısında konuşan Avea CEO’su Erkan Akdemir; yüzde 22’lik oranla en yüksek akıllı telefon kullanıcı oranına sahip operatör olduklarını vurgulayarak; “2012 9 aylık sonuçlarımıza göre akıllı cep telefonu satışlarımızı adetsel olarak yüzde 81 artırdık. Bu süreçte müşterilerimize 39 kampanyalı ürün sunduk. Bunun sonucunda da 9 ayda müşteri tabanındaki akıllı telefon kullanım oranımızı yüzde 22’ye çıkararak bu alanda da pazar lideri olduk. Avea inTouch ile gerçekleştirdiğimiz bu ilkle de, akıllı telefonlarını değiştirmek isteyen ya da kullanmak için en uygun koşulları bekleyenlere, mobil dünyanın kapılarını ardına kadar açıyoruz. Çünkü, Türkiye’de cep telefonu kullanan herkesin, akıllı telefonu hak ettiğine inanıyoruz” dedi.

Yaptığı konuşmada dünyada 2012’nin ilk 9 ayında akıllı cep telefonu satış adedinin 478 milyona ulaştığına dikkat çeken Akdemir, 2012 yılı ilk 9 aylık sonuçlarına göre Türkiye’de akıllı cep telefonu satış adetlerinin ise yüzde 45 artış göstererek  3.72 milyona ulaştığına dikkat çekti.

Tarife ve kampanyalarda oyunu yeniden kurup, rekabeti yeniden şekillendiren Avea’nın, tüketici odaklı hareket ederek cep telefonu pazarındaki payını %19’a yükselttiğinin altını çizen Avea CEO’su, “Türkiye’deki toplam cep telefonları satış adedi içerisinde akıllı cep telefonlarının payı yüzde 42 oldu. Yani gidecek daha çok yolumuz ve potansiyelimiz var. Çünkü insanlar avuç içlerine sığan akıllı telefonları ile işlerini takip etmeyi, ödemelerini yapmayı, sosyal medyaya girmeyi, resim ve video çekmeyi, internete bağlanmayı, televizyon ve film seyretmeyi sevdiler. Bu yüzden de teknoloji insanların hayatının her noktasında daha fazla var olmaya başladı. Fiziğin etki-tepki kuralı gibi cep telefonu, adeta teknolojinin insana görünen yüzü gibi oldu. Cebinizde, çantanızda taşıdığınız küçük bir cihazla, dünyayı yanınızda taşımak… Sevilmeyecek gibi değil. Avea markalı ilk akıllı telefonumuzla akıllı telefonsuz kimse kalmasın istiyoruz. Bu nedenle de akıllı telefonumuza “Avea inTouch” adını verdik. Bu adı ona çok yakıştırdık. Hem “in” bir cihaz olacak hem de herkese dokunacak. Yani adı, aslında amacımızı yansıtıyor” şeklinde konuştu.

Avealılar cepten internet kullanımında
Jet modem’den internet kullanımına geçtiler

Akdemir yaptığı konuşmada ayrıca, önemli bir başarıya imza atarak son 3 aydır, mobil genişbant trafiğinde cepten internet kullanımının bilgisayardan internet (jet modem) kullanımı üzerine çıktığını, bunun da Avea müşterilerinin gerçekten akıllı telefon kullanmayı sevdiğini ve günlük hayatlarının merkezine aldıklarını gösterdiğini ifade etti.

Bu gelişmeler doğrultusunda “Avea inTouch”la akıllı telefonu olmayanların beklentilerine yanıt verecekleri noktasının altını çizen Akdemir bu alandaki hedeflerini ise “Her 5 müşterimizden biri akıllı telefon kullanıcısı, hedefimiz Avea inTouch ile bu sayıyı daha da yukarılara taşımak” olarak açıkladı.

Erişilebilir uygun fiyatı
Özelleştirilmiş 3 boyutlu teması ile fark yaratacak

Türkiye’deki herkes Avea’nın avantajlarından ve yeni teknolojilerinden yararlanabilsin diye çok çalıştıklarının altını çizen Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk “Yıllardır müşterilerimizi; doğru fiyatlarımız, sade ve net tekliflerimiz, onların ihtiyaçlarına göre tasarlanmış hizmet çeşitliliğimiz ve hızla artan kalitemizle buluşturuyoruz. Bunun için her zaman müşteri odaklı düşünüyor, onların ihtiyaçlarına göre farklı ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Şimdi de yenilikçi ve özgürlükçü anlayışımızı Avea inTouch ile cihaz pazarına taşıyoruz” dedi.

Ertürk; “Avea inTouch akıllı telefondan beklenen tüm özellikleri içinde barındırıyor. Müşterilerimizin farklı ihtiyaç ve alışkanlıklarına göre tasarladığımız akıllı telefonumuzun fark yaratan özellikleri; erişilebilir uygun fiyatı, özelleştirilmiş 3 boyutlu teması ve Avea uygulamalarının yanı sıra kullanım alanını genişletme özgürlüğü sunan ön yüklü uygulamaları olacak” diye konuştu. Ertürk; “Ayrıca müşterilerimiz Avea inTouch’ı istedikleri teklifle alma özgürlüğüne sahip. Taahhüt vermek istemeyen abonelerimiz, sadece 399 TL ye akıllı telefon sahibi olurken, taahhüt vermeleri durumunda tarifelerine ek sadece 1 TL ödeyecekler. Üstelik cihazla birlikte hediye olarak 200 şarkı, 3 aylık internet ve Tivibu cep üyeliğinden ücretsiz olarak faydalanabilecekler” dedi.

Avea inTouch Teknik Özellikler
114×56.5×11.9 mm boyutlarında ve 130 gram olan akıllı telefon; Android işletim sistemi, 480×800 çözünürlüklü 3.5 inç’lik dokunmatik ekranı, 600 MHz işlemcisi, 3.2 MP kamera, 512 MB RAM ve 32 GB hafıza kartı özelliklerinin yanı sıra WiFi, bluetooth ve GPS desteğine sahip. Hızlı ve kolayca kişiselleştirilebilen 3 boyutlu özel Avea temalı arayüzü ile akıllı telefona yeni bir boyut getiren Avea inTouch, şık tasarımı ile de fark yaratıyor.

En “in” uygulamalar Avea inTouch’a yüklendi
Avea inTouch’ın uygulamalarının müşterileri Avea 3G farkıyla internetin eğlenceli ve sosyal dünyasına davet edeceği ifade eden Ertürk “Facebook, Twitter gibi en çok kullanılan sosyal ağlara tek tuşla bağlanan Avea inTouch kullanıcıları, TuneinRadio ve AveaMüzik uygulamaları ile Türkiye ve dünyadaki on binlerce radyo kanalına Türkçe arayüzle bağlanırken, hem cepten hem de internetten mp3 indirebilecek. Android işletim sistemi sayesinde Android Market’teki yüz binlerce ücretsiz oyun ve uygulama ile zenginleştirilebilen Avea inTouch’ta Avea online işlemler, Tivibu cep, AveaLig, Okey Plus, Tripadvisor, YouTube, Yandex Harita gibi pek çok tercih edilen uygulama da ön yüklü olarak müşterilerin kullanımına sunuluyor” diye konuştu.

Teknoloji

Ücretsiz URL Kısaltma Servisi www.adres.name

Bir cevap yazın