"Enter"a basıp içeriğe geçin

BlackBerry 10’a pek şans tanınmıyor

RIM’in belki de son hamlesi olacak olan BlackBerry 10’a pek şans tanınmıyor.

Android ve iOS tabanlı akıllı telefonların zirve yaptığı bu dönemde iyiden iyiye ortadan kaybolmaya yüz tutan BlackBerry, belki de son şansını BlackBerry 10 OS ile deneyecek.
Kemikleşmiş kullanıcı kitlesini de kaybetmek üzere olan BlackBerry, BB OS 10 ile yeniden doğmak istese de analistlere göre yeni işletim sistemi ölü doğacak. Pacific Crest adlı analiz şirketinden James Faucette, BB10’un neredeyse hiç ilgi görmeyeceğini ve ölü doğacağını iddia etti. Faucette, eski kullanıcılara yabanı gelecek arayüz, desteklenen teknolojilerin azlığı ve az sayıda uygulamanın BB10’un geniş kitleler tarafından kullanılabilmesinin önündeki büyük engeller olduğunu söyledi.
BlackBerry OS 10’un eski BlackBerry kullanıcılarına farklı geleceği doğru. Bunun sebebi ise yeni işletim sisteminin Android ve iOS’a büyük benzerlik göstermesi. Android ve iOS kullanıcılarının uygulama sayısı az olan BB 10’a geçmesi de açıkçası pek olası gözükmüyor. Windows Phone 8’in de piyasaya iddialı girişiyle BlackBerry OS 10 cihazlarının çok şansı olabileceğini düşünmüyoruz.
Bir cevap yazın