"Enter"a basıp içeriğe geçin

DHL’nin yeni global dergisi Delivered yayın hayatına başladı!

DHL’nin yeni global dergisi Delivered yayın hayatına başladı!DHL yepyeni yüzü ve içeriğiyle tüm dünyada müşterileri ve lojistik sektörüne zengin bir referans kaynağı olarak sunduğu Delivered dergisinin lansmanını gerçekleştirdi. İki ayda bir, global olarak yayınlanacak olan dergi, DHL’in farklı sektörlerden müşterileri ve lojistik sektörünün dünya gündemini takip etmek isteyen herkes için kapsamlı bir lojistik arşivi oluşturacak.

Lojistik sektöründeki yenilikler, havayolu, teknoloji, otomotiv, tüketici, enerji ve üretim sektörünlerindeki gelişmeler ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu MIST ülkelerinin gelecek öngörülerine dair dosya konularının yanı sıra Harvard Business School’un en genç profesör unvanını alan Prof. Ghemawat’tan DHL Global Connectedness Index incelemesi ve son James Bond filmi Skyfall’a DHL’in verdiği lojistik desteğin öyküsünü sunan dergi, okurlarına her ay lojistik haberleri, lider yöneticilerle söyleşiler, uzman görüşleri ve başarılı uygulama örnekleri sunacak. Hızlı iş temposunda okunması kolay bir dergi olmak üzere tasarlanan Delivered, okurlarını yormayan kısa haberler ve ilgi çekici dosya konuları sunarken, daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak isteyenler için derginin dijital baskısında özel sektör sayfaları ve derinlemesine incelemelere yer verilecek.

İki ayda bir yayınlanacak olan dergi, tüm dünyada 20 bin adet dağıtılarak DHL’in farklı sektörlerden müşterileri için saklanacak bir lojistik arşivi niteliği taşıyacak. Her sayısında farklı sektörleri ele alacak olan dergi, ilk sayısında teknoloji sektöründe değişen üretim, tüketim trendlerini ve teknoloji lojistiğini masaya yatırıyor. Geleceğe dair ilginç tahminler ve önemli rakamlar dosya konusunda ayrıntılarıyla ele alınıyor. Derginin kapak dosyası için yapılan araştırmaya göre, 2013’te dünyadaki mobil telefon abonesi sayısı dünya nüfusuyla eşitlenecek. Yalnızca Hindistan’da 2009 yılında 45 milyar dolar olan elektronik donanıma olan talebin 2020 yılında 400 milyar dolara çıkması beklentisi, sektörün büyüme potansiyelini başlı başına göz önüne seriyor. Türkiye’nin dışarıdan ekonomik manzarası ve MIST ülkeleri arasındaki yerinin incelendiği bir bölüme de yer verilen dergide, ülkemize ait büyüme tahminleri ve daha fazlasını da okumak mümkün.

Her sayıda DHL’in stratejik olarak odaklandığı sağlık, teknoloji, perakende, tüketici ürünleri, otomotiv, kimya ve sanayi gibi sektörlerdeki gelişmelerin yanı sıra, DHL’in en son inovatif/yaratıcı ürün, teknoloji ve çözümleri hakkında da bilgi verilecek.

DHL Supply Chain Türkiye Pazarlama ve İletişim Müdürü Seda Bi, DHL’in yeni kurumsal sesi olan dergiyi şöyle anlatıyor: “OneVoice dergimizin yerini alan Delivered ile dergimizin yalnızca adı değişmiş olmuyor, tasarımından yayın periyoduna ve içeriğinin kapsamına kadar farklı sektörlerden derlenerek bir araya getirilen haberler, çözümler ve uzman görüşleriyle Delivered yepyeni bir dergi. Lojistik ve hizmet verdiği sektörler açısından bir kaynak niteliğinde kullanılabilecek derginin www.delivered.dhl.com adresindeki online versiyonu, müşterilerimizin sektörlerinde olan gelişmeleri onlara en hızlı şekilde aktarmamızı sağlayacak. Tedarik zinciri sektöründeki kurumsal yayınımız olan Supply Chain Matters ile birbirini tamamlayan yayından müşterilerimizin ve lojistik sektöründe taze bilgi ve sıcak haberlerin peşinde olan herkesin yararlanmasını diliyorum.”

Derginin içeriğini tamamlayıcı olarak DHL Supply Chain’in online bilgi kaynağı DHL Supply Chain Matters da her ay iş liderlerine yönelik küresel tedarik zincirlerinde inovasyonu ve verimliliği tetikleyici yeni içeriklerle güncelleniyor. DHL Supply Chain Avrupa CEO’su Graham Inglis, şöyle konuşuyor: “Lojistik hızlı hareket eden bir sektördür, işletmelerin rekabet avantajlarını sürdürmeleri için yeni trendlere ve güçlüklere ayak uydurmaları gerekmektedir. Ancak bunu yapmak kriz anlarında o kadar kolay olmayabilir. Son yıllardaki ekonomik koşullar tedarik zincirleri üzerinde performans konusunda müthiş bir baskı yarattı. DHL Supply Chain Matters şirketler için verimi nasıl artıracaklarının yanı sıra lojistik sektörü liderlerini dünya çapında etkileyen sorunlar gibi konularda önemli ipuçları sunmak üzere hazırlandı.”

Nevra Çankaya

Bir cevap yazın