"Enter"a basıp içeriğe geçin

Etohum’a Erol Bilecik deneyimi geldi, Yatırımcı Kulübü daha da güçlendi

Etohum’a Erol Bilecik deneyimi geldi, Yatırımcı Kulübü daha da güçlendiOrijinal fikirlere sahip yeni internet girişimcilerini yatırımcılarla buluşturan, kurulduğu 2008 yılından bu yana pek çok projenin hayata geçmesine katkıda bulunan Etohum’un Yatırımcı Kulübü’nün yeni üyesi, Türkiye’nin önde gelen işadamlarından Erol Bilecik oldu. 

Her yıl düzenlenen Girişimcilik Zirvesi ve Startup Kampları ile yeni internet girişimcilerine büyük fırsatlar sunan Etohum, Index Grup CEO’su Erol Bilecik’in geçtiğimiz günlerde Yatırımcı Kulübü’ne katıldığını açıkladı.

2008 yılından bu yana Türkiye’nin internet sektöründe pek çok parlak fikrin hayata geçmesine katkıda bulunan Etohum Yatırımcı Kulübü’nün yeni üyesi olan Erol Bilecik’in, yıllara yayılan deneyimi ve engin bilgisiyle Etohum’a büyük katkılarda bulunması öngörülüyor.

Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir, Erol Bilecik’i Etohum Yatırımcı Kulübü’nde görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi: “İş dünyasının önemli isimlerinden Index Grup CEO’su Erol Bilecik’i aramızda görmek çok güzel. Etohum’da Erol Bey’in engin tecrübelerinden yararlanacak olmak büyük bir fırsat olacak. Kendisi bu konuda Türkiye’de en tecrübeli isimlerinin başında geliyor. Yeni girişimcilere sadece yatırımlarıyla değil derin bilgi birikimleriyle yol göstereceğine inanıyoruz.”

Index Grup CEO’su Erol Bilecik ise Etohum Yatırımcı Kulübü ile ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı: “Startup aşamasındaki girişimcilerin, oyuna çoktan dâhil olmuş fikir sahiplerinin ve küçük işletmecilerin, önemli yatırımcılarla buluştukları verimli bir ortamı yaratmak çok zor. Bundan beş yıl öncesine kadar bu bizim için bir hayaldi. Bugün bu atmosferin Türkiye’de yakalandığını, parçaların yerli yerine oturduğunu görmek beni çok mutlu ediyor. Online ve dijital sektörü bir araya getiren böylesine hareketli ve enerjik bir yapıya sahip Etohum Yatırımcı Kulübü’nü, bundan böyle yatırımcıların ve girişimcilerin yol haritasını çizecek, son yıllarda internet sektöründe hayata geçmiş en önemli gelişmelerden biri olarak görüyorum. Etohum Yatırımcı Kulübü’ndeki genç arkadaşlarımızla deneyimlerimizi paylaşmak için sabırsızlanıyorum”

Erol Bilecik hakkında

1962 yılında Antakya’da doğan Erol Bilecik, ilk, orta ve lise eğitimini yine Antakya’da tamamladı. 1986’da İTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olan Bilecik, 1987’de Nixdorf Computer’de Sistem Analisti olarak çalışmaya başladı ve iki yıl boyunca bu görevini sürdürdü.

Günümüzde Türkiye’nin en önemli iş adamlarından ve bilişim sektörünün öncü isimlerinden biri olan Erol Bilecik 1989 yılında Index Bilgisayar’ın kurucu ortaklarından biri olarak firmanın Genel Müdürlük görevini üstlendi. Bilecik halen Index Grup bünyesindeki Index Bilgisayar A.Ş., Despec A.Ş., Datagate A.Ş., Neteks A.Ş, Neotech A.Ş. ve Teklos A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Bilecik ayrıca 2001–2005 yılları arasında, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşu olan TÜBİSAD’ın (Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği) başkanlığını yapmıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Erol Bilecik, İngilizce bilmektedir.

Umut Ersoy

Bir cevap yazın