"Enter"a basıp içeriğe geçin

F1 Araçlarına HD Kamera Geliyor

Formula 1 yarışlarında kokpiti daha net görebileceksiniz.

Formula 1 dünyanın en zorlu ve yetenek gerektiren motorsporu. Otomobil teknolojileri kadar F1 yayıncılık standartlarını da sürekli zorluyor. İlk başlarda sadece dışarıdan yayın yapılabilen F1 yarışlarında son 20 yıl içerisinde farklı kameralar ve kokpit içi görüntü gibi sistemler eklenmeye başladı.

2007’den bu yana HD olarak verilen F1 heyecanı şimdi yayıncılık standartlarını tekrar zorlayacak. Dünya çapında milyonların izlediği F1 yarışlarını yayıncı kuruluşlar her anlamda HD kaliteye taşımak istiyor. Televizyon kanalları, F1 başkanına kokpit kameralarının HD olması için talepte bulundu.

F1 Araçlarına HD Kamera Geliyor

İzleyici isteklerini göz önüne alan yayıncı kuruluşlar F1 araçlarının yapımı sırasında daha fazla katkıda bulunacak. F1 yönetiminin bu talebe olumsuz bakmayacağı düşünülüyor. HD yayın sayesinde kokpit içi görüntüler daha net ve heyecanlı olacak. Yüksek hızda seyir halinde olan araçlardan HD çekim yapmaksa yayıncılığın sınırlarını zorlayacak yeni bir sistem anlamına geliyor.

Net görüntü ve her daim hızlı veri akışı için F1 yönetimi, yayıncı kuruluşlar ve otomobil üreticileri ortak proje yürütecek.

Teknoloji

Ücretsiz URL Kısaltma Servisi www.adres.name

Bir cevap yazın