"Enter"a basıp içeriğe geçin

Facebook, Mobil Paylaşımı Genişletiyor

Mobil telefonlarda bulunan web tarayıcılar ile erişilen arayüzüne küçük bir güncelleme yapan Facebook, haber akışındaki gönderileri paylaşmayı kolaylaştırdı.

Facebook, mobil tarayıcılarla erişilen web sayfasına bir “paylaş” tuşu ekledi. Haber akışındaki içeriklerin altında yer alan “beğen” ve “yorum yap” tuşlarının yanında yerini alan paylaş tuşu, tıpkı Facebook.com masaüstü web sayfasında olduğu gibi kullanıcılara beğendikleri içerikleri kendi profillerinde yayınlama olanağı tanıyor. Facebook üyeleri, ilgili içeriği paylaşmak istedikleri grubu veya arkadaş listelerini seçebiliyor.
Mobil kullanıcıların uzun zamandır talep ettiği paylaşma özelliklerinin, yakın zamanda iOS ve Android uygulamalarına da uyarlanması beklenirken, bu yeni adımın sponsorlu içerikler aşta olmak üzere mobil cihazlardan paylaşımı artırması bekleniyor.

Facebook, Mobil Paylaşımı Genişletiyor

Inside Facebook haberine göre; mobil siteden paylaşım tuşunun herhangi bir teknik zorluğu bulunmuyordu. Ne var ki, böylesi bir yenilik şu ana kadar Facebook için bir önceliğe sahip değildi. Anlaşılan, Facebook mobil kullanıcıları memnun etmek için her türlü imkanı sunmaya karar vermiş bulunuyor.

internet ve teknoloji haberleri

Ücretsiz URL Kısaltma Servisi www.adres.name

Bir cevap yazın