"Enter"a basıp içeriğe geçin

Facebook, seksten daha keyifli olabilir mi?

Facebook, seksten daha keyifli olabilir mi?En çok nelerden hoşlanırsınız, hobi ve fobileriniz neler? Ne kadar klasik sorular, değil mi?

İlginç araştırmaların sonu gelmiyor. İşte onlardan bir tanesi daha. Yeni Zelanda’nın Canterbury Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, mutlu olunabilecek en güzel 10 şey ve o kadar da mutlu etmeyen 10 şey belirlendi.

Şimdi bakalım. Birçok öğrenci ders yapmayı, ev işi yapmayı sevmiyordur zaten. Bunlar zaten kesin olarak beklenen sonuçlar. Ancak sonuçlar arasında şaşırtıcı şıklar da var. Yıkanmak istememek ve Facebook’a girmeyi sevmemek gibi.

En sevilenlere baktığımızda, ilk sırada seks yer alıyor. İkinci sırada alkollü içecekler gelirken, listede dikkat çekici olarak çocuklarla ilgilenme, müzik dinleme, alışveriş yapma ve oyun oynama gibi maddeler var.

Sevilmeyenlere geldiğimizde ise, ilk sırayı hastalık, ikinci sırayı da Facebook alıyor. Ev işi yapmayı, özellikle de perde takmayı sevmez genç insanlar. Ülkemizdeki pazar günü gerçeği “okul için pazar gecesi banyosu” olayı da komple “banyo” olarak pek sevilmiyor sonuçlara göre öğrenciler arasında.

Facebook, seksten daha keyifli olabilir mi?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bond Hızında Telefon!

Bir cevap yazın