"Enter"a basıp içeriğe geçin

HTC’den Giriş Seviyesine Desire Q

HTC'den Giriş Seviyesine Desire QHTC’nin giriş seviyesi telefonlarını yerleştirdiği Desire ailesine, Desire Q adında yeni bir model ekledi.

HTC, giriş seviyesine yeni bir ürün ekledi. Anavatanı Tayvan’da satışa çıkan Desire Q, global olarak da satışa sunuluyor. 234 Dolar seviyesinde satışa sunulan telefon, globalde de benzer bir fiyatlandırmaya sahip olacak.
Dış görünüşünü Desire X’ten, teknik özelliklerini de firmanın en alt segment modeli olan Desire U’dan alan Desire Q, firmanın giriş seviyesindeki yeni temsilcisi oluyor.
1 GHz hızında çalışan tek çekirdekli işlemciye yer verilen cihaz, 512 MB RAM’e sahip. İlginç bir şekilde Android 4.0 Ice Cream Sandwich ve Sense 4.1 arayüzünü kullanarak gelen Desire Q, bakalım Jelly Bean güncellemesini alacak mı? Çünkü HTC, 768 MB RAM’i Jelly Bean güncellemesi için sınır kabul ediyor. Firma 512 MB RAM’e sahip cihazlara güncelleme vermiş değil. Satışa yeni sunulan bir telefonun ICS ile gelip, güncelleme alma ihtimalinin düşük olması da ilginç bir detay.

9.3mm inceliğinde ve 114 gram ağırlığında olan Desire Q, 5 Megapiksel kamera, Beats Audio gibi ek özelliklere sahip cihaz, 4 inç büyüklüğünde 480 x 800 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olacak.
Desire Q, 1650 mAh bataryadan gücünü alacak. Teknik özelliklere bakacak olduğumuzda, pil ömrünün başarılı olacağı görülüyor. Bakalım HTC Desire Q, nasıl bir satış başarısına sahip olacak?

Bir cevap yazın