"Enter"a basıp içeriğe geçin

iPad mini vs Kindle Fire Reklamı Kaldırıldı

Ana sayfasında iPad mini ile Kindle Fire HD’yi kıyaslayan bir reklam yayınlayan Amazon, teknik özellik kıyaslamasında yaptığı hata nedeniyle reklamı apar topar kaldırdı.

Kindle Fire HD ile iPad mini rekabeti yeni bir boyut kazandı. Online alışverişplatformu ve aynı zamanda Kindle Fire HD’nin üreticisi olan Amazon, ana sayfasında yayınladığı “Kindle Fire HD vs. iPad mini” reklamıyla savaş baltalarını çıkarmıştı.

Ne var ki iki ürünün teknik kıyaslamasında yapılan bir hata, savaş baltalarının Amazon‘a zarar vermesine neden oldu. Yayınlanan reklamda, Kindle Fire HD’nin inç başına düşen piksel sayısında iPad mini’yi geçtiği vurgulanırken, ayrıca Kindle’da stereo hoparlör bulunduğu ve iPad mini’nin tek kanallı hoparlöre sahip olduğu belirtiliyor.

Oysa iPad mini de stereo bir hoparlöre sahip. Önceki iPad modellerinin tamamının mono hoparlöre sahip olması, anlaşılan Amazon’un bu güncellemeyi fark edememesine neden olmuş. Yapılan hata anlaşıldığında, Amazon ana sayfasında yer alan reklam hızla kaldırılırken, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

internet ve teknoloji haberleri

Bir cevap yazın