"Enter"a basıp içeriğe geçin

iPhone’u yine kırdılar!

iOS 6.0.1 jailbreak’i hazır! Ama bu jailbreak, tüm iOS 6 kullanıcılarını sevindirmeyecek!

iOS 6.0.1 kullanıcıları için Apple cihazlarını kısıtlamalardan kurtaran jailbreak yayınlandı. Ancak henüz tüm iOS cihazları jailbreak’den faydalanamıyorlar.

iPhone Dev Team’ın yayınladığı redsn0w’un yeni sürümü, iOS 6.0.1 cihazlarını da kırabiliyor. Jailbreak şu an sadece A4 ve daha önceki çipleri kullanan iOS cihazlarında kullanılabiliyor. Bunun nedeni ise Jailbreak için A5 ve daha sonraki çipleri kapsamayan Limera1n açığının kullanılıyor olması. Jailbreak’in sadece A4 çipleri ve aşağısıyla çalışıyor olması, iPhone 5, yeni iPad’ler ve yeni iPod Touch’ın ondan faydalanamayacağı anlamına geliyor.

Bunun yanında jailbreak, “tethered” olarak adlandırılan cinsten. Yani cihazınızı kapatıp tekrar açtığınızda onu tekrar jailbreak’lemek için bilgisayarınıza bağlamanız gerekiyor.

Apple’ın pek de sevmediği jailbreak’leme işi, iOS kullanıcılarına işletim sistemlerini kişiselleştirme yeteneğini, izin verilmeyen uygulamaları yükleme fırsatını ve fazlasını veriyor

Jailbreak nedir

Jailbreak, İngilizce kökenli bir kelime olup, “firar, hapisten kaçış, zincirleri kırma” anlamına gelmektedir. Genelde, Apple’ın iOS işletim sistemi yüklü cihazlarına dayattığı kısıtlamalardan kurtulmak için uygulanan yöntem anlamında kullanılır.

internet ve teknoloji haberleri

Lütfen destek İçin paylaşalım Ve RT

 

Bir cevap yazın