"Enter"a basıp içeriğe geçin

İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu’nun aldığı kararla stadyumlarda power bank yasaklandı!

İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu’nun aldığı kararla stadyumlarda power bank yasaklandı!Kullandığımız teknolojik cihazların sayısı çoğaldıkça taşınabilir şarj cihazlarına (power bank) talep de artıyor. Telefonlarımızın pil ömrü hayal kırıklığı yaratırken taşınabilir şarj cihazları kimi zaman hayat kurtarıcı olabiliyor. Ancak İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu’nun aldığı yeni kararla birlikte stadyumlara power bank sokmak yasaklandı!

İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu’nun aldığı kararla stadyumlara getirilen powerbank yasağı ile sahaya atılan yabancı maddelerin önüne geçilmesi amaçlanıyor. İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu’nun resmiyete döktüğü karar, Beşiktaş taraftarlarına da duyuruldu.

“Taraftarımıza önemli duyuru” başlığı ile verilen haberde; “İl Spor Güvenlik Kurulu kararı ile bundan böyle stadyumlara taşınabilir şarj cihazı (power bank) alınmayacaktır. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için taraftarlarımızın taşınabilir şarj cihazlarını yanlarında getirmemelerini rica ederiz.” açıklamasına yer verildi.

Bu kararın alınmasındaki en büyük etkense Galatasaray – Fenerbahçe maçında hakeme yapılan saldırılar olarak gösteriliyor. Saha içerisine atılabilecek her türlü maddenin içeri alınması yasaklanırken, modeline göre oldukça ağır olabilen powerbanklerin yasaklanması da yerinde bir karar olarak görünüyor.