"Enter"a basıp içeriğe geçin

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in koronavirüs salgınıyla bir ilişkisi var mı?

The New York Times ve Zignal Labs’e göre Bill Gates, koronavirüs salgını sebebiyle komplo teorisyenlerinin ve aşı karşıtlarının hedefi halinde.

Bill Gates

 

Aşı karşıtları kişiler Bill Gates’in paylaştığı Instagram postuna yaklaşık 270 bin yorum yapmış durumda. Yorumlara bakıldığında takipçilerin Bill Gates’i koronavirüsünü yaymakla suçladığı görülüyor. Bill Gates ise konu hakkında sessizliğini koruyor. Bill Gates kısa bir süre önce yaptığı açıklamada koronavirüs salgınının biteceği tarihi açıklamıştı.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in salgının ne zaman biteceğiyle ilgili dikkat çekici bir açıklamada bulundu. Bill Gates’e göre salgının 2021 yılının sonbahar aylarında biteceğini söyledi. Virüs salgınının etkisinin uzun bir süre daha devam edeceğini belirten Bill Gates, aşının bulunmasının en az bir yıl süreceğinin altını çizdi. Aşının salgını için çok kritik olduğunu söyleyen Gates, aşı bulunana kadar işlerin gerçekten normal olmayacağını dile getirdi.

İnsanların hayatlarında yaşadıkları en büyük olayın koronavirüs salgını olduğunu söyleyen Gates, virüs benzeri bir salgının her 20 yılda bir karşımıza çıkabileceğinin altını çizdi.

Facebook ve YouTube’dan koronavirüs ve Bill Gates’i bağdaştıran açıklama

Zignal Labs’in paylaştığı veriye göre koronavirüsü Microsoft kurucusu ile bağdaştıran 16 binden fazla Facebook videosu yer alıyor. Facebook ve YouTube ise bu verinin ardından bir açıklamada bulundu ve söz konusu paylaşımların yanlış bilgi yayması sebebiyle kaldırıldığını belirtti. Bazı kaynaklar Bill Gates’in koronavirüs salgınıyla bir ilişkisi olduğunu belirtse de çoğunluk bu bilginin gerçeği yansıtmadığını düşünüyor.

 

According to The New York Times and Zignal Labs, Bill Gates is the target of conspiracy theorists and anti-vaccines because of the coronavirus outbreak. Opponents of the vaccine have made about 270,000 comments on the Instagram post shared by Bill Gates. Looking at the comments, it seems that the followers accused Bill Gates of spreading his coronavirus. Bill Gates remains silent on the subject. Bill Gates recently announced the date when the coronavirus outbreak would end.

Microsoft founder Bill Gates made a remarkable statement about when the outbreak would end. According to Bill Gates, he said the outbreak would end in the autumn of 2021. Stating that the effect of the virus outbreak will continue for a long time, Bill Gates underlined that it will take at least a year to get the vaccine. Saying that the vaccine is very critical for the outbreak, Gates said that things will not be really normal until the vaccine is found.

Saying that the biggest incident in people’s lives is the coronavirus epidemic, Gates underlined that a virus-like epidemic can occur every 20 years.

Statement linking coronavirus and Bill Gates from Facebook and YouTube

According to the data shared by Zignal Labs, there are more than 16 thousand Facebook videos linking the coronavirus with the founder of Microsoft. Facebook and YouTube made a statement after this data and stated that the shares were removed due to the fact that they shared false information. While some sources state that Bill Gates has a relationship with the coronavirus outbreak, the majority thinks this information does not reflect the truth.