"Enter"a basıp içeriğe geçin

Microsoft’un yeni laboratuvarı Türkiye’de

Microsoft'un yeni laboratuvarı Türkiye'deMicrosoft’un, Türkiye için büyük bir sürprizi var! İşte o sürpriz ve yaşanan tüm gelişmeler…

Microsoft Türkiye’de yeni bir araştırma laboratuvarı kuracak. FATİH projesi kapsamında üretilmesi planlanan 15 milyon tablet ve elektronik tahtanın araştırma-geliştirme faaliyetine katkı sağlayacağı söylenen laboratuvarın, yaklaşık 15 yıldır gündemde olan bir planın parçası olduğu belirtiliyor.

Açıklamalarda bulunan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, “Microsoft FATİH projesinin içinde olmayı arzu ediyor. FATİH projesinin içinde olmak Microsoft’un ülkemize kaynak aktarmasına sebep olacaktır. FATİH çerçevesinde Türkiye’de ilk eğitim Ar-Ge laboratuvarını kurmak için çalışma yapıyoruz” dedi.

FATİH projesi üzerinde uzun süredir çalışan hükümetin, öğrencilere dağıtılacak tabletlerin Türkiye’de üretilmesini istediği biliniyor. Bu yeni laboratuvarın aynı zamanda bir üretim tesisi olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Laboratuvarın ne zaman açılacağı, firmanın ne kadar yatırım yapmayı planladığıyla ilgili de henüz bir açıklama yapılmadı.

Bir cevap yazın