"Enter"a basıp içeriğe geçin

Nexus S ve Motorola Xoom’dan Kötü Haber

Android 4.2 sürümünün hangi cihazlar için yayımlanacağını açıklayan Android’in patronu Jean-Baptiste Quéru’dan Nexus S ve Motorola Xoom için kötü haber geldi.

Android’in patronu Jean-Baptiste Quéru‘nun bugün hangi Nexus modellerinin Android 4.2 güncellemesini alacağı ile ilgili yaptığı açıklamayla, Nexus S ve Motorola Xoom sahipleri hayal kırıklığına uğradı.

Nexus S ve Motorola Xoom'dan Kötü Haber

Çünkü iki telefonun da Android 4.1.2 sürümünden daha fazla güncelleme almayacağı belirtildi. Yani Nexus S ya da Motorola Xoom kullanıyorsanız,Android 4.2 için ancak Custom ROM yükleme şansına sahip olacaksınız.

Custom ROM yüklemek istemeyen kullanıcılar ise Android 4.1.2 sürümü ile yaşantılarına devam etmek zorundalar. Aslına bakarsanız bu durumu normal karşılayabiliriz çünkü iki model de yeni Android sürümleri ile birlikteperformans problemleri yaşatmaya başlamıştı.

Kısacası eğer bu iki modelden birini kullanıyosanız, CyanogenMOD‘a destek vermeye devam etmeniz gerekiyor. Tabii akıllı telefonunuzungaranti dışı kalmasını ya da güncelleme yaparken telefonu yok etme yani telefonunuzun bir daha açılmaması risklerini ve sorumluluğunu üstlenebiliyorsanız.

internet ve teknoloji haberleri

Ücretsiz URL Kısaltma Servisi www.adres.name

Bir cevap yazın