"Enter"a basıp içeriğe geçin

NSA325 ile kişisel bulut avantajı!

ZyXEL, iddialı donanım özellikleriyle dikkat çeken ZyXEL NSA300 serisinin güçlü üyesi NSA325 ile yeterli depolama kapasitesi ve yüksek performanslı HD video izleme keyfi sunuyor.

Ev ve ofislerde yüksek performanslı,  çok fonksiyonlu medya sunucu serisi isteyenler için ideal bir çözüm olan NSA325, zengin özellikleriyle mekânları eğlence merkezine dönüştürüyor.

Veri miktarı her geçen gün artıyor. Son zamanlarda yayımlanan rapor ve araştırmalar da Internet üzerinden paylaşılan verinin devasa boyutlara ulaşacağını kanıtlar nitelikte. Son kullanıcıların bilgilerini birkaç CD’ye sığdırabildikleri, kurumların ise verilerini eski yöntemlerle depoladıkları günler geride kaldı. Fotoğraflar, videolar ve müzik dosyaları ile birlikte hızlı bir şekilde artan veri, veri depolama cihaz üreticilerini de değişime zorladı. Bu değişimi zamanında ve ihtiyaçları tam karşılayacak şekilde öngören dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, NSA300 serisinin güçlü üyesi NSA325 modeli ile yeterli depolama kapasitesi ve yüksek performanslı HD video izleme keyfi sunuyor. Ev ve ofislerde ağ üzerinden erişilebilen depolama ünitesi kurmak isteyenler için cazip bir ürün olan ZyXEL NSA325, yoğun verilerin saklanması ve paylaşılması gibi, tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlandı. Kişisel bulut avantajı sunan NSA325, her yerden veriye kolay erişim ve paylaşım gibi avantajları ile beğeni topluyor.

Video,  fotoğraf gibi büyük boyutlu içerikleri rahat ve kolay bir şekilde depolayabilen NSA325, istenildiği an saklanan verinin kullanılmasını ve paylaşılmasını mümkün kılıyor. Farklı ihtiyaçları karşılamak için yeterli depolama kapasitesi sağlayan NSA325’in başka bir avantajı da yüksek performanslı HD streaming sunması.

Güçlü performansı ile dikkat çeken ve HD kalitesindeki görüntüleri tek olarak veya aynı anda, birden fazla ekranda gösterebilen ZyXEL NSA325, segmentindeki ürünlere göre çok daha hızlı bir ürün. ZyXEL NSA325,  kompakt tasarımı, hızlı yedekleme özelliği, düşük gürültü akıllı fanı ile kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Toplam depolama alanı 6 TB olan NSA325, 1.6 GHz’lik güçlü çekirdek işlemciye sahip ve 512 MB kapasiteli belleği ile yüzlerce film ve binlerce yüksek çözünürlüklü fotoğrafın saklanabileceği eşsiz bir ürün. Aynı anda birden çok cihazda aynı görüntü izlendiğinde bile HD kalitesinden hiç ödün vermeyen NSA325, en iyi performansı garanti ediyor. Dosyalarının her zaman tam koruma altında olduğuna emin olmak isteyen kullanıcılara “hepsi bir arada” yedekleme çözümü sunan ürün, mükemmel streaming yeteneği sağlıyor.

Küresel çapta 32 bölge ofisi ve 2 Ar-Ge merkezi bulunan ve pek çok yeniliğe imza atan ZyXEL,  cep telefonu bilgisayar ve tabletlerin depolama kapasitelerindeki sınırlamayı göz önünde bulundurarak kullanıcılarına “bulut” seçeneği de sunuyor. Üründe bulunan zMedia özelliği, “Mobil Bulut” olarak çalışıyor ve akıllı telefon aracılığıyla cihaz konfigürasyonu, dosya oynatma ve indirme gibi işlemlerin uzaktan yönetilebilmesini sağlıyor. NSA325, ayrıca akıllı telefon ve tablet PC gibi mobil cihazlardan torrent dosyası gönderen Dropbox ile de uyumlu çalışıyor. Üründeki verilere tablet, bilgisayar veya akıllı telefonlar ile Wi-Fi bağlantısı üzerinden ulaşılabiliyor. Bunlara ek olarak, USB bağlantısı ile film, video ve fotoğraf aktarımı gerçekleştirilebiliyor.

Sınıfının en iyisi
Sistem yedeklemek ve dosya depolamak için yeterli alana sahip NSA325, YouTube ve Flickr gibi ortamlar için otomatik yüklemeleri de destekliyor. Bunun için oturum açıldıktan sonra ürün üzerindeki ilgili klasöre yüklemek istenilen dosyaları sürükleyip bırakmak yeterli.  ZyXEL NSA325, otomatik olarak yükleme işlemini gerçekleştiriyor.

Sahip olduğu çoklu sunucu teknolojisi, NSA325’i kusursuz bir “hepsi bir arada” medya merkezi yapıyor. PC, dizüstü bilgisayar ve SqueezeBox gibi cihazlarla birlikte iTunes sunucu, SqueezeCenter, blog ya da fotoğraf albümü sunucusu olarak da kullanılabilen ürün, multimedya dosyalarını oynatmayı ve paylaşmayı son derece kolay bir hale getiriyor.

Bir tıkla indirilen büyük dosyalar
Geniş medya kütüphanesine sahip, zengin veri yönetimi ve yedekleme fonksiyonları sunan ürün ile YouTube ve Flickr gibi ortamlara otomatik olarak fotoğraf ve video yüklemek de mümkün.  Rapidshare ve Megaupload gibi sitelerden büyük dosyaları indirmek ise sadece bir tıklamayla gerçekleştirilebiliyor.

Ürün, dosyaların kolaylıkla yönetilmesine de imkân tanıyor. ZyXEL tarafından geliştirilen otomatik sınıflandırma yazılımı zPilot, bilgisayara yüklendikten sonra, gelen dosyaları formatlarına göre sınıflandırıyor ve ilgili klasörlerde depoluyor.

Çevre dostu
Tüm ZyXEL ürünlerinde olduğu gibi NSA325 de doğa ile dost ve enerji tasarrufu sağlayan birçok “yeşil” tasarım özelliğine sahip.  Örneğin, “Wake-on-LAN” özelliği, kapalı konumda olan cihazı uzaktan açmayı ve dosyalara erişmeyi sağlarken; “Hibernation” desteği ise bir süre veri aktarımı yapılmadığında sabit diski kapatarak hem sabit diskin kullanım ömrünü uzatıyor, hem de enerji tasarrufuna yardımcı oluyor. Enerji programlama özelliği sayesinde ise medya sunucunun hangi saatlerde açılacağı ya da kapanacağı kullanıcı tarafından belirlenebiliyor.

Neden NAS (Network Attached Storage)?
Ev veya ofis ağına bağlanabilen sabit disk depolama cihazları, ağdaki birden fazla bilgisayarın, aynı anda, aynı depolama alanını paylaşmalarına olanak tanırlar. NAS cihazları, ağdaki PC ve dizüstü bilgisayarlarla büyük verilerin kolay ve maliyet tasarrufu sağlayacak şekilde paylaşılmasını mümkün kılar. NAS cihazları,  ofis veya ev ağındaki verileri depolamak ve paylaşmak için en ideal çözümdür.

Avantajları
NSA325’in de içinde bulunduğu NAS (Network Attached Storage) cihazları, maliyet tasarrufu ve yönetim kolaylığı ile birlikte; kullanılabilir depolama alanını büyütüp,  daha fazla depolama alanına sahip olmak ve dosya paylaşmak gibi avantajlar sağlar. Mevcut sunucuların değiştirilmesi pahalı bir tercih olacağından, NAS ürünleri ile veriyi ağa depolamak daha uygundur. Ayrıca veri güvenliğini sağlamak ve ağa depolanan müzikleri, video, fotoğraf ve dosyaları yönetmek daha kolaydır.

internet ve teknoloji haberleri

Bir cevap yazın