"Enter"a basıp içeriğe geçin

Samsung Google’ı satın alabilir

Samsung Google'ı satın alabilirTeknoloji analisti Horace Dediu son yazısında birçoklarına imkansız gelecek bir iddiada bulundu: ‘Güney Koreli Samsung, Google’ı satın alabilir’.

Apple’ın yaptığı büyük sıçramayı önceden görerek ünlenen teknoloji analisti Horace Dediu son yazısında birçoklarına imkansız gelecek bir iddiada bulundu:

‘Güney Koreli Samsung, Google’ı satın alabilir’

Samsung’un mobil bölümünden elde ettiği faaliyet gelirinin Google’ın toplam faaliyet gelirinden fazla olması bu iddianın temelini oluşturuyor. İki sene önce akıllı telefon pazarına giren Samsung’un bugün sadece bir çeyrekte 50 milyon adet akıllı telefon sattığına dikkat çeken Dediu “Artık sektödeki karların yüzde 40’ı Samsung’a geliyor” dedi.

Samsung’un bu gelişiminin Google’ın Android işletim sistemine bağımlı olduğuna dikkat çeken ünlü analist şu soruları gündeme getirdi:

-Neden Google veya sahibi olduğu Motorola Android işletim sistemiyle Samsung kadar başarılı olamıyor?

-Samsung’un gelirleri ve kârı Google’ı satın alacak boyuta ulaştığında Android platformunu kendi kontrol etmek istemez mi? Tabii böyle bir satın alma kısa vadede imkansız gibi gözüküyor ancak gerçekleşirse Dediu’nun şöhretine şöhret katacağı muhakkak.

internet ve teknoloji haberleri

Ücretsiz URL Kısaltma Servisi www.adres.name

Bir cevap yazın