"Enter"a basıp içeriğe geçin

Surface tabletinin başına gelenler

Böyle işkence görülmedi!Önce dondu, sonra pişti. İşte Microsoft’un Surface tabletinin başına gelenler…

Teknoloji devlerinin ürünlerinin maruz kaldığı dayanıklık testleri cihazların bir nevi kullanıcı gözünde dayanıklılığını gözler önüne serse de, Microsoft’un Surface isimli tabletinin başına gelenler ‘bu kadarı da fazla’ dedirtti.

CNET’in Surface üzerinde gerçekleştirdiği bir dizi testte cihazın son derece dayanıklı olduğu görüldü. İlk etapta buzdolabına konulan cihaz iki buçuk saat sıfır derecenin altında bekletildi, ancak cihazda herhangi bir sorun meydana gelmedi.

250 derecede fırında ısıtılan cihaz, bir saat süresince bu ısıya maruz kaldı. Fırından çıkarılan cihazın ekranında her ne kadar bozulmalar meydana gelse de çalışmaya devam etti.

Tabletin halen çalıştığını gören CNET editörleri de çareyi cihazın üzerine şarap dökmekte buldu. Şarabın üzerine dökülmesiyle Surface kullanılamaz hale gelirken, editörlerin bitmek bilmeyen ‘acımasız’ testleri de bu şekilde son buldu.

Daha önce de iPhone başta olmak üzere Galaxy SIII ve birçok popüler telefon çeşitli testlere maruz kalmış, kimisinin ekranı parçalanırken kimisi de eriyip kullanılamaz hale gelmişti.

Bond Hızında Telefon!

Bir cevap yazın