"Enter"a basıp içeriğe geçin

Akıllı Bileklik Fitbit ile Yeni Bir Denge Bilekliği Serüveni Yaşayabiliriz

Akıllı Bileklik Fitbit ile Yeni Bir Denge Bilekliği Serüveni YaşayabilirizÇok değil birkaç ay öncesinde bir iki futbolcunun takmasıyla bir anda tüm Türkiye’ye yayılan denge bilekliği furyasını hepimiz hatırlıyoruzdur. İşte yeni Fitbit ile bu akımın tekrar yaşanması kuvvetle muhtemel. Bunun önündeki tek engel ise olsa olsa fiyatı olur.

Aslında Fitbit yeni bir ürün değil. Bu bilekliğin önceki versiyonu kronometre, saat, koşu mesafesi gibi belli başlı birkaç özelliğe sahipti. Ancak gelişen teknoloji Fitbit’in de kendisini yenilemesine neden olmuş gibi görünüyor.

Yeni özellikleriyle biraz da olsa akıllı saatleri andıran bu akıllı bileklik, spor severlerin ve yaşamına özen gösteren herkesin hoşuna gidecek özelliklerle donatılmış.

Önceki özellikleri olan, saat, kaç km koşulduğu, kronometre gibi özelliklerin yanında artık bu bilekliğinizi iPhone 4 ve sonrası ile SamsungGalaxy 3 ve sonrası cihazlar ile de ilişkilendirebileceksiniz. Peki bu sizin ne işinize yarayacak? Cevapları oldukça enteresan.

Örneğin artık bu sayede kaç saat uyuduğunuzu, uyurken kaç defa uyandığınızı öğrenebileceksiniz. Vücudunuzun dengesi hakkında bilgi alıp bu verileri arşivleyebileceksiniz. Bunun yanında bileklik ayrıca sadece sizi uyandıracak sessiz bir alarm görevi de görecek.

Daha birçok özelliği olan ve bir iki ay içerisinde satışlarına başlanacak olan bu akıllı bilekliğin fiyatı ise 130 dolar olarak belirlendi.

 

Bülent Gerenler