"Enter"a basıp içeriğe geçin

Apple, iPhone 6′yı 9 Eylül’de duyuracak

Apple, iPhone 6′yı 9 Eylül’de duyuracak

iPhone 6‘nın çıkmasına daha aylar varken başladığımız dedikodu maratonunun son virajına girmişken Apple‘dan hala cihazla ilgili tek bir kelime dahi gelmedi. Ancak yeni telefonun ne zaman tanıtılacağı kesinleşmiş gibi görünüyor. Tabii söz konusu Apple olduğu için bu bilgi de şimdilik “güçlü” bir söylentiden ibaret.

Daha önceki Apple etkinliklerine ilişkin doğru çıkan iddiaları nedeniyle ciddiye alınmayı fazlasıyla hak eden Re/Code, Apple’ın yeni iPhone tanıtım etkinliğini 9 Eylül’de gerçekleştireceğini öne sürüyor. Üstelik Bloomberg ve The Wall Street Journalkaynakları da söylentiyi doğruluyor.

Apple, iPhone 6′yı 9 Eylül’de duyuracak

Galaxy Note serisi cihazlarını geleneksel olarak eylül ayında Berlin’de gerçekleştirilen IFA fuarında tanıtan Samsung‘un şimdiye kadar pek de iyi geçmeyen yılı, Apple’ın tanıtımıyla birlikte daha da zorlu hal alabilir. Zira Samsung’un Apple karşısındaki en büyük avantajlarından biri, Galaxy Note serisi başta olmak üzere cihazlarının büyük ekranlı olmasıydı. Şimdi Apple’ın Galaxy Note 4‘ün hemen ardından 4,7 ve 5,5 inçlik iPhone cihazlarını tanıtması Koreli firmanın canını sıkabilir.

Samsung’un canı sıkıladursun, aylardır dedikoduları bitmeyen iPhone 6′nın tanıtılmasıyla biz rahat bir nefes alacağız diye umuyoruz. Gerçi bu sefer de iPhone 6s‘i mi konuşmaya başlarız dersiniz?

Haberde kullanılan görseller konsept ürünlere aittir.

Bu habere yorum yazmak için TIKLAYIN

Bülent Gerenler