"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bulut, mobil ve sosyal ağlar Dijital İşletmeler için Software AG’nin yeni ürününde birleşti!

Bulut, mobil ve sosyal ağlar Dijital İşletmeler için Software AG’nin yeni ürününde birleşti!Software AG, her yıl seçkin kurumsal müşterileri için düzenlediği küresel kullanıcı konferansı Innovation World’de, mobil, bulut ve sosyal ağları bir araya getiren yeni ürünü webMethods 9.5‘u piyasaya sürdüğünü duyurdu. 

İş Süreçleri Mükemmelliği alanında öncü yazılım şirketi Software AG, her yıl seçkin kurumsal müşterileri için düzenlediği San Francisco’daki küresel kullanıcı konferansı Innovation World’de, esnek ölçeklenebilirlik özelliğiyle ön plana çıkan yeni mobil ve sosyal iş süreçleri yönetimi (BPM) çözümü webMethods 9.5‘u piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Software AG’nin yeni ürünü webMethods 9.5, bu yılın Innovation World konferansının ana teması olan “dijital iş dünyası” kavramını destekleyen, yeni iş fırsatlarının ve rekabet avantajlarının artırılmasını hedefleyen Software AG stratejisinin yansımalarından biri. Bulut, mobil ve sosyal ağlar ile otomatikleştirilmiş iş süreçlerini bir araya getiren webMethods 9.5, Dijital İşletmeler’in ihtiyacı olan çevikliği son teknolojiyle birlikte kullanıcılarına sunuyor.

Software AG Teknoloji Başkanı Wolfram Jost, “Doğru yönetilmediklerinde şirketlerde karışıklığa yol açabilen bulut, mobil ve sosyal ağlar gibi trendler, kurumların projelere ve uygulamalara dahil olmakla ilgili beklentilerini yükseltmeye devam ediyor. Biz de Software AG olarak, mobil ve bulut gibi sistemlerle uyumlu hale getirdiğimiz yeni çözümlerimizi, müşterilerimizin pazar ihtiyaçlarına en hızlı ve etkili şekilde cevap verecek şekilde geliştirmeye devam ediyoruz” diyor.

Yeni sürüm, webMethods Suite adlı Software AG çözümünün zenginleştirilmiş ve üç temel özellik eklenerek geliştirilmiş hali. webMethods 9.5’taki değişiklikler şöyle:

  • Esnek ESB: Müşteriler ilk kez özel ve genel bulut üzerindeki uygulamalarını dinamik bir şekilde ölçeklendirebilecekler. Bu da azami talep olduğu dönemlerde, sitede herhangi bir aksama süresi yaşamadan müşterilerin süreci rahatlıkla kontrol edebilmesini ve elle herhangi bir müdahalede bulunmadan kapasiteyi artırmalarını sağlıyor.
  • Sosyal BPM: webMethods BPMS çözümü, sunduğu rehberlik araçları ile kullanıcılarının yönetim ve görevleri tamamlama sürecinde daha etkili kararlar almalarını sağlıyor. Görevler, Sosyal BPM’de etiketlenebiliyor ve görevin en iyi şekilde tamamlanabilmesi için konunun uzmanlarına doğrudan ulaştırılabiliyor. Bu da görev dağılımında verimliliği büyük ölçüde artırıyor.
  • Mobil BPM: Kullanıcılar, aynı zamanda, Apple Uygulama Mağazası ve Google Play’den indirilebilen önceden hazırlanmış mobil iş süreçleri izleme uygulaması aracılığıyla devam eden süreçleri uzaktan takip edebiliyorlar. Kümelere ayrılmış bir şekilde rahatlıkla görülebilen süreç başlangıçları, kullanıcıların yavaşlamış veya başarısız olmuş süreçleri tanımlamasına yardımcı olmakla birlikte, gerçek zamanlı olarak sorunlu adımların grafik göstergeler üzerinden tanımlanmasını da kolaylaştırıyor.

webMethods 9.5, bu değişikliklerle birlikte webMethods Suite adlı Software AG çözümünde şu geliştirmeleri ön plana çıkarıyor:

  • İş süreçleri analizlerini, otomatikleştirilmiş sistem ve görev bazlı iş süreçleriyle uyumlu hale getiren Modelden Uygulamaya (Model-to-Execute) işlevinde ve metodolojisinde güncelleme
  • Aşama & Dönüm Noktası desteği (Stage & Milestone support): Yöneticiler ve süreç sahipleri, süreçlerin kendileri için daha görünür kılındığını hissedecek ve neyin sinyal neyinse gürültüden ibaret olduğunu kolaylıkla ayırt edebilecekler. Bu sayede hizmet seviyesi anlaşmasının yerine getirilip getirilmediğini ya da iş süreçlerini oluşturan belirli dönüm noktalarının aşılıp aşılmadığını rahatlıkla görebilecekler.
  • Geliştirilmiş Yükseltilebilirlik özelliği, daha önceki webMethods sürümlerinden geçiş yaparken kullanıcılara kolaylık sağladığı için kullanıcı deneyimini de artırıyor. Bu özellik, işletmelerin yeni sürüme geçerken yaşadığı gerginliği de ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor.

Elif Tuğba Gökdoğan

Bülent Gerenler