"Enter"a basıp içeriğe geçin

Çayınızı mükemmel olarak demleme sözü veren akıllı çaydanlık Teplo

Çay yapmak ayrı bir sanat olarak görülebilir. Suyun mükemmel sıcaklıkta durması ve yaprakların doğru süre boyunca demlenmelerini beklemek herkes için kolay bir şey değil. Ayrıca bu, yaptığınız çay türüne bağlı bir özellik de değil, iyi bir demlemenin hayranı olarak kişilerin bildiği gibi, kişisel tercihler de burada büyük öneme sahipler. Bir kişinin mükemmel çayı, bir başkasının beğenmediği bir şey olabilir.

Tea can be seen as a separate art. Waiting for the water to stand at the perfect temperature and to infuse the leaves for the right time is not an easy thing for everyone. Also, this is not a feature depending on the type of tea you make, as well as people who know as a fan of good brewing, personal preferences are also important here. A person’s perfect tea can be something that someone else does not like.

Bu çaydanlık her şeyi sizin için yapıyor

Teplo 2.0, Teplo taşınır çay yapıcının varisi olarak, bu problemleri çözmek için tasarlanmış bir akıllı çaydanlık ve çay severlerin mükemmel bir çay için ocak başında ellerinde bir zamanlayıcı ile beklemeleri problemini ortadan kaldırmalarını hedefliyor.

Teplo 2.0, as the heir of the Teplo movable tea maker, is a smart teapot designed to solve these problems and aims to eliminate the problem of tea lovers waiting for a perfect tea with a timer in their hands at the beginning of the cooker.

Bu çaydanlık, sadece demlemekte olduğunuz çay türüne göre demleme durumunu ayarlamakla kalmıyor, çevresel durumları ve biyometrik verileri de hesaba katıyor. Çaydanlık, aralarında parlaklık, sıcaklık, nem ve ses bulunan çevresel verileri topluyor ve bir parmak okuyucu ile vücut sıcaklığınızı ve kalp ritminizi de ölçüyor.

This teapot not only adjusts the brewing status according to the type of tea you are brewing, but also takes into account environmental conditions and biometric data. The teapot collects environmental data, including brightness, temperature, humidity, and sound, and measures your body temperature and heart rate with a finger reader.

Eğer stresliyseniz, çayınız daha düşük sıcaklıkta demlenerek daha tatlı, daha rahatlatıcı bir sonuç ortaya çıkartılıyor. Eğer yorgunsanız, daha fazla kafein için sıcaklık yükseltilebiliyor. Hatta çaydanlık, zaman içerisinde tercihlerinizi öğrenerek öneride bulunabiliyor.

If you’re stressed, your tea will be brewed at a lower temperature, resulting in a more sweet, more relaxing result. If you are tired, the temperature can be increased for more caffeine. Even the teapot, over time you can make suggestions by learning your preferences.

Bütün bunları yapmak ise oldukça basit. Tek ihtiyacınız olan demliğe herhangi bir çay türünden koymanız, oda sıcaklığında su eklemeniz ve Teplo uygulamasını kullanarak ne tür bir çay koyduğunuzu belirlemeniz. Geri kalan her şeyi makine ayarlıyor. Çay yaprakları, yeterli demlemenin ardından otomatik olarak sudan çıkartılarak aşırı demlenmenin önüne geçiliyor ve çayınız, saatler boyuna ideal içme sıcaklığında tutulabiliyor.

It’s pretty simple to do all this. All you need is to put it in any tea type, add water at room temperature and determine what kind of tea you use by using the Teplo app. The rest of the machine is setting everything else. The tea leaves are automatically removed from the water after enough brewing to prevent excessive infusion and your tea can be kept at ideal drinking temperature for hours.

Teplo 2.0, Load&Road firması tarafından sunulan bir ürün ve bu firmanın kurucuları Kazunori Kawanobe ve Mayuresh Soni, her ikisi de derin bir çay geçmişine sahip olan Japonya ve Hindistan’dan geliyorlar.

A product offered by Teplo 2.0, Load & Road and its founders, Kazunori Kawanobe and Mayuresh Soni, come from Japan and India, both of whom have a profound tea history.

Teplo 2.0, şu anda Kickstarter aracılığıyla destek verecek kişiler arıyor ve erken alım fiyatı olarak 279$ ve satış fiyatı olarak 349$ belirlenmiş durumda.

Teplo 2.0 is currently looking for supporters through Kickstarter and is set at $ 279 as early purchase price and $ 349 as selling price.

Bülent Gerenler