"Enter"a basıp içeriğe geçin

Çinli teknoloji devi Huawei’nin yeni oyuncaklarından Huawei Mate 20 Pro tanıtıldı

Çinli teknoloji devi Huawei’nin yeni oyuncaklarından Huawei Mate 20 Pro, Londra’da gerçekleştirilen dev etkinlikte dünyaya duyuruldu. Peki yeni telefon hangi özelliklerle geliyor? İşte Huawei Mate 20 Pro’nun teknik özellikleri ve cihazın ilk resmi görüntüleri…

Huawei’nin beklenen telefonlarından Huawei Mate 20 Pro, yeni Mate 20’lerin “küçük” ekranlı modeli olarak karşımıza çıkıyor. 6,39 inç’lik OLED ekranla gelen Huawei Mate 20 Pro, 3120×1440 çözünürlük ve DCI-P3 HDR desteği sunuyor. Arka yüzünde 40MP geniş açılı f/1,8, 20MP ultra geniş açılı f/2,2 ve OIS destekli 8MP telefoto f/2,4 kamera bulunan cihazın ön yüzünde ise 8MP’lik bir kamera bulunuyor.

Huawei Mate 20 ikilisi gücünü 7nm süreci ile üretilen Kirin 980 işlemcisinden alıyor. Bu da cihazın 10nm işlemcili herhangi bir amiral gemisine göre daha az güç tüketip daha fazla performans vereceği anlamına geliyor. Tüm bu güç 6 GB RAM ve 128GB dahili depolama alanı ile birleşince Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro, microSD kartı da tarihe gömüyor. Diğer bir deyişle microSD ile genişletme seçeneği arayanlar artık nano SD kart slotu yoluyla bunu gerçekleştirebiliyorlar.


4.200mAh kapasiteli pili USB Type-C üzerinden şarj olan cihaz, 3,5mm kulaklık girişine sahip değil. Ekran altı parmak izi sensörüyle gelen Huawei Mate 20 Pro, stereo hoparlör, hızlı şarj, IP68 su ve toz dayanıklılığı, çıkartılmayan pil gibi özelliklere sahip.Huawei Mate 20 Pro, kutusundan Android 9 Pie ve EMUI 9 kullanıcı arayüzü ile çıkıyor.

TELEFONLARI KABLOSUZ ŞARJ EDEN TELEFON

Kablosuz şarj ile beraber bir diğer gelen yenilik ise Wireless Reverse şarj. Kablosuz ters şarj anlamına gelen bu özellik, bir tane Mate 20 Pro’nun, diğerini ya da başka bir kablosuz şarj destekli aksesuarı şarj etmesi anlamına geliyor. Bu özelliğin açık olduğu bir Mate 20 Pro’nun arkasına bir başka Mate 20 Pro’yu ters olarak temas ettirdiğinizde, kablosuz ters şarj özelliği aktif oluyor.

5 farklı renk seçeceğiyle gelecek olan Mate 20 Pro, kullanıcılara Pink Gold, Midnight Blue, Emerald Green, P20 Pro’dan da hatırladığımız Twilight ve Black seçeneklerini sunacak.

Bugünden itibaren satışa sunulan Huawei Mate 20 Pro’nun Avrupa fiyatı 1049 Euro olarak açıklandı!

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

Huawei Mate 20 Pro is introduced! Here are all the features and price

Huawei Mate 20 Pro, one of the new toys of Chinese technology giant Huawei, was announced to the world in a giant event in London. So what are the new phones coming with? Here are the technical specifications of the Huawei Mate 20 Pro and the first official images of the device …

Huawei Mate 20 Pro, one of Huawei’s expected phones, is the “small” display model of the new Mate 20s. The Huawei Mate 20 Pro comes with a 6.39-inch OLED display, offering 3120×1440 resolution and DCI-P3 HDR support. On the back of the device with 40MP wide-angle f / 1.8, 20MP ultra-wide-angle f / 2.2 and 8MP telephoto f / 2.4 camera with OIS support, the camera has an 8MP camera.

The Huawei Mate 20 takes its power from the Kirin 980 processor, which is produced by the 7nm process. This means that the device will consume less power and give more performance than any flagship with 10nm processors. Combined with 6GB of RAM and 128GB of internal storage, the Huawei Mate 20 and Mate 20 Pro are also embedded in the microSD card. In other words, microSD extension options are now able to do this via the nano SD card slot.

4.200mAh battery The device that is charging via USB Type-C does not have a 3.5mm headphone jack. Coming with the six fingerprint sensors, the Huawei Mate 20 Pro features features such as a stereo speaker, fast charging, IP68 water and dust resistance, and no battery.

Huawei Mate 20 Pro comes out of the box with Android 9 Pie and EMUI 9 user interface.

TELEPHONES WIRELESS CHARGE EDEN PHONE

Another innovation that comes with wireless charging is Wireless Reverse charge. This means a wireless reverse charge, which means that one Mate 20 Pro can charge the other or another wireless charging accessory. When you switch another Mate 20 Pro backwards to the back of a Mate 20 Pro with this feature turned on, the wireless reverse charging feature is active.

With 5 different colors to choose from, the Mate 20 Pro will offer users the options Twilight and Black from Pink Gold, Midnight Blue, Emerald Green, P20 Pro.

The Huawei Mate 20 Pro is now available in 1049 Euros!

Bülent Gerenler