"Enter"a basıp içeriğe geçin

Daha parlak ekranlı ve daha uzun ömürlü: Panasonic Toughbook’un en yeni ikisi bir arada Ultrabook’u!

Daha parlak ekranlı ve daha uzun ömürlü: Panasonic Toughbook’un en yeni ikisi bir arada Ultrabook’u!Toughbook CF-AX3, Full HD IPS yansımayı engelleyen ekranı, daha güçlü işlemcisi ve çok yönlü tasarımıyla satış ve mobil çalışma odaklı yöneticiler için ideal. 

Panasonic yeni, çok yönlü ikisi bir arada Ultrabook’u Toughbook CF-AX3’ü piyasaya sundu. CD-AX3, Full HD IPS yansımayı engelleyen ekranı ve daha güçlü Intel işlemcisi ile satış ve mobil çalışma odaklı yöneticilerin iş seyahatlerinde aynı anda birden fazla iş yapma ihtiyaçları için ideal bir ürün olarak öne çıkıyor. İkisi bir arada Ultrabook sınıfında bir cihaz olan Toughbook CF-AX3 tablet ve dizüstü bilgisayarı tek bir ünitede birleştiriyor. Böylelikle mobil çalışanlar CF-AX3’ü, Panasonic Toughbook’un iş dünyasına yönelik dayanıklı tasarım geleneği sayesinde gün boyunca rahatlıkla kullanabiliyorlar.

CF-AX2’in yerini alan yeni Toughbook CF-AX3 11,61 Full HD, 10 parmak çoklu dokunmatik yansıma önleyicili IPS ekran özelliğine sahip. Önceki modele kıyasla yapılan önemli bir geliştirme ise 170 derece görüntüleme açısı, yüksek kontrast oranı ve daha yüksek ekran parlaklığı sayesinde ekranın iç ya da dış mekan fark etmeksizin olağanüstü bir görüntü sağlamasıdır.

Yöneticilere güç katıyor

Yoğun iş hayatında yöneticilerin, uygulamaları için ihtiyaç duydukları bilişim gücünü sunan Toughbook CF-AX3, 4. nesil Intel® CoreTM teknolojisine sahip. Intel® Core™ vPro™ i5-4300U işlemci sayesinde azalan enerji tüketimi pil ömrünü uzatıyor (8 saatten 12 saate*1 *2). Cihaz çalışır durumdayken batarya değiştirme işlevi sayesinde tüm gün (20 saate kadar *1 *2) mobil çalışma imkânı sunuyor ve  bekleme modunu 3,5 günden 8 güne*1çıkarıyor. Böylelikle çalışanlar cihazlarının hızlı açılması için CF-AX3’ü çok daha uzun süre bekleme modunda tutabiliyorlar.

İhtiyacınız olduğunda bir dizüstü bilgisayar, dilediğinizde bir tablet

Temeli Panasonic Toughbook’ların ergonomi ile dayanıklılığı buluşturan köklü tasarım geleneğine dayanan yeni Toughbook CF-AX3, 360 derece döndürülebilen özgün ve dayanıklı menteşe tasarımı sayesinde çok farklı iş ortamlarında kullanılabiliyor ve çalışanlara becerilerini özgür bırakma imkânı tanıyor.

Panasonic Toughbook CF-AX3, dizüstü bilgisayar modundayken yöneticilerin bilgilere geleneksel klavye ile erişme ihtiyaçları için ideal bir ürün haline geliyor. Tablet modunda ise satış ekipleri, araştırma ekipleri ve cihazı tek elleriyle tutarken anında veri girişi yapmak isteyen diğer tüm yöneticiler için ideal bir araca dönüşüyor.

Mobil çalışanlar için ideal

Yalnızca 1,135 kg*2 ağırlığında ve 18mm kalınlığındaki yeni ikisi birarada Panasonic Toughbook CD-AX3, hareket halindeki çalışanlar için ideal. Yoğun bir iş yaşamının zorlu şartlarına dayanacak şekilde tasarlanan CF-AX3 76cm*3 den düşmelere ve 100kgf*4 e kadar basınca dayanıklıdır.

En güncel işletim sistemi ve işletim sistemine geçiş rotası

Windows 8.1 Pro işletim sistemli Panasonic Toughbook CF-AX3 sayesinde kurumsal kullanıcılar en son sürüm Windows 8.1 Pro’nun avantajlarından yararlanabilecekler. Cihaz ayrıca Windows 7 seçenekleri de sunuyor. Microsoft’un Windows XP’ye verdiği desteğin Nisan 2014’te sona erecek olması ışığında en güncel Windows 8.1 Pro ve 7 versiyonları donanımlarını yükseltmek isteyen kurumlara işletim sistemine akıcı bir şekilde taşınma seçeneklerini sunuyor.

Mobilite için donatıldı

Toughbook CF-AX3 opsiyonel 4G/LTE modülü (3G seçeneği de bulunuyor), Bluetooth® v4.0 ve Wireless LAN IEEE802.11a/b/g/n özellikleriyle fiziksel mekan fark etmeksizin her yerden bağlantı olanağı sunuyor.

Cihaz ayrıca ekran ve projektör bağlantıları için VGA ve HDMI girişleri, iki adet USB 3.0 girişi ve LAN ve kamera görüntüsü depolama gibi amaçlar için tam SDXC kart desteği gibi kurumsal gereksinimlerin tamamı ile donatılmış durumda.

Güvenlik ve bilgi gizliliğinin kritik önem taşıdığı sektörler için CF-AX3 akıllı kart slotu ile donatılabiliyor. vPro™ özelliğinin de bulunduğu cihaz Absolute Computrace ve Intel Anti-Theft (Hırsızlık Önleyici) çözümleri ile de donatılabiliyor.

Panasonic Bilgisayar Ürün ve Çözümleri Avrupa Bölgesi Pazarlama Müdürü Jan Kaempfer yeni ürünle ilgili olarak şunları söylüyor: “En yeni Toughbook’umuz işlevsellik, tasarım ve çok yönlülüğü mükemmel bir ikisi bir arada Ultrabook PC’de bir araya getirme yönünde çok büyük bir adım. Araştırmacı, satış ekibi üyesi, bir şirketin yöneticisi ya da tıp alanında çalışan bir profesyonel için Toughbook CF-AX3 istenilen anda bir dizüstü bilgisayarın gücünü ve bir tabletin rahatlığını sağlıyor.”

Toughbook CF-AX3 Kasım 2013’ten itibaren Avrupa çapında satışta olacak.

Daha parlak ekranlı ve daha uzun ömürlü: Panasonic Toughbook’un en yeni ikisi bir arada Ultrabook’u!

Bülent Gerenler