"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dev yanardağ patlamasına drone ile nefes kesici yolculuk

Dev yanardağ patlamasına drone ile nefes kesici yolculuk Doğanın gerçek gücünü gösterdiği yanardağ patlamaları, ortaya çıkan yok edici güç yüzünden genelde kilometrelerce uzaktan takip edilir. Bu davranış o mesafelerden ufak görünen parçaların bir otobüs boyutunu bulduğu göz önüne alındığı zaman çok mantıklı görünürken, James Reynolds hayatını değil kontrol ettiği drone modelini riske atarak bizleri dev yanardağ patlamasının içerine sokuyor.

Japonya’da yer alan ve en son altı yıl önce patlayan Shinmoedake yanardağını güncel aktivitesini 2.5 km uzaktan yönettiği DJI firmasının boyundan büyük işler gerçekleştirebilen drone modeli Mavic Pro ile görüntüleyen James Reynolds, ortaya gerçekten akıllara durgunluk veren bir sonuç çıkartmış durumda. Shinmoedake yanardağından 2 bin metre yukarıya çıkan dumanları dramatik ışık eşliğinde kayıt altına alan ve yaşadığımız gezegenin bu şekilde sonra erebileceği fikrini bir kez daha akıllarımıza kazıyan drone pilotu, girdiği risk ile daha önce çok fazla örneğine rastlamadığımız detaylar yakalamayı başarmış duruyor.

Genel olarak bakıldığı zaman gerçeküstü hatta kıyamet sonrası gibi görünen ortam, 2011 yılından bu yana için için kaynayan Shinmoedake yanardağının biriktirdiği gücü en doğal haliyle karşımıza getiriyor.  Yaşanan patlama sonrası bölgeye kimseyi sokmayan bölge yetkilileri, yaşanan olağan üstü tehlike nedeniyle alandaki alarm durumunu üçüncü seviyeye çıkartmış.

VİDEO


The volcanic eruptions of nature’s true power are often followed for miles, due to the resulting destructive power. This behavior seems logical when we consider that parts that seem small from those distances have a bus size, but James Reynolds takes the drone model he controls, not his life, into the giant volcano eruption.

James Reynolds, who has been in Japan for the past six years, explains the drone model Mavic Pro, which is able to carry out major works from the DJI company, where Shinmoedake has been operating 2.5 km away from the current activity of the volcano Shinmoedake, which has led to a mind-boggling conclusion. The drone pilot, who once again recalled the idea that the planet we live in was able to record the fumes rising up to 2,000 meters from the Shinmoedake volcano in dramatic light and succeeded in this way, has been capturing the details we have not encountered before in many examples.

In general, the environment that seems to be surreal, even post-apocalyptic, is the most natural aspect of the power accumulated by the Shinmoedake volcano that has been boiling for the time since 2011. After the explosion, the authorities in the region, who did not put anybody in the region, raised the alarm level to third level because of the extraordinary danger.

Bülent Gerenler