"Enter"a basıp içeriğe geçin

Drone’a dönüşebilen telefon kılıfı: Selfly

Drone’a dönüşebilen telefon kılıfı: SelflyŞimdiye kadar pil ömrünü uzatan veya çektiğimiz fotoğrafları güzelleştiren birçok telefon kabı tasarlandı. Ancak Selfly telefon kılıflarının işlevselliğini bir sonraki aşamaya taşıyor. Günümüzün en ilgi çeken ürünlerinden drone’ları cebimize kadar getiriyor.

Selfly uzunca bir süre seyahatlerimizde yanımızdan ayırmadığımız selfie çubuklarını tarihin tozlu sayfalarına gömmeye hazırlanıyor. Kickstarter kampanyası başlatılan bu yeni ürün tüm akıllı telefonlarla uyumlu olarak çalışabiliyor. Dışarıdan bakıldığında normalden biraz daha kalın bir telefon kılıfını andırsa da, sırtında küçük ama etkili bir drone’u taşıyor. 9 mm genişliğinde ve 70 gram ağırlığındaki kılıfta 1080p video çekebilen 8 megapiksellik bir kamera yer alıyor. Yüz ve hareketleri algılayabilen drone kullanılmaya başladığı andan itibaren en uygun çekim açısını bulmaya çalışıyor. Arzu ederseniz drone’un hareketlerini direkt olarak akıllı telefonunuzdan da kontrol edebiliyorsunuz. Üstelik kaydettiği görüntüleri kendi hafızasında depoluyor. Böylece telefonun hafızasının hızla dolmasına neden olmuyor.

Selfly’in farklı telefonlara özel modelleri bulunuyor. Bunun yanı sıra birden fazla telefonlarda kullanabileceğiniz çok amaçlı bir versiyonunu da satın alabilirsiniz. Bu model 4 inçten 6 inçe kadar her türlü akıllı telefonla kullanılabiliyor. Belki söylememize bile gerek yok ancak bu akıllı telefon kılıfı iOSve Android işletim sistemleriyle uyumlu. Yoav Amir tarafından tasarlanan bu ürüne sahip olmak için Kickstarter kampanyasına en az 99 dolar bağışta bulunmak gerekiyor.

VİDEO

Bülent Gerenler