"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünyanın en küçük giyilebilir kamerası [Video]

Dünyanın en küçük giyilebilir kamerası [Video]

Daha öncesinde Memoto şimdi ise Narrative Clip olarak adlandırılan giyilebilir kameranın satış tarihi ve satış fiyatı ortaya çıktı. Üretime geçebilmesi için (Kickstarter üzerinden) 50 bin dolarlık barajı aşıp yaklaşık 550 bin dolar bağış toplayan Narrative Clip, 1 Kasım tarihinde 279 dolardan piyasaya sürülecek.

Dünyanın en küçük giyilebilir kamerası [Video]

36x36x9 mm boyutlarıyla oldukça küçük olan kamera, dakikada 2 fotoğraf çekme yeteneğine sahip. Çekilen fotoğraflar, şirketin online depolama servisinde saklanıyor. İlk yıl bedava olacak servisin bir yılın ardından aylık 9 dolar olacağı belirtiliyor. Bilgisayara micro-USB üzerinden bağlanan ve bu sayede şarj olan kamera, 5 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebiliyor ve 8 GB hafıza ile GPS antenini de bünyesinde barındırıyor. Dünyanın en küçük giyilebilir kamerası olduğu iddia edilen Narrative Clip,iOS ve Android uygulamaları sayesinde çektilen fotoğrafların paylaşılmasına imkan tanıyor. Uygulama aynı zamanda çekilen fotoğrafları otomatik olarak bir zaman içinde veya bir harita üzerinde düzenlemeye de olanak sağlıyor. Turuncu, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek olan kamera için buradan ön sipariş verebilirsiniz.

Dünyanın en küçük giyilebilir kamerası [Video] Dünyanın en küçük giyilebilir kamerası [Video] Dünyanın en küçük giyilebilir kamerası [Video]

VİDEO

Bülent Gerenler