"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünyanın ilk kavisli ekrana sahip akıllı telefonu [Video]

Dünyanın ilk kavisli ekrana sahip akıllı telefonu

Güney Koreli şirket, iki haftalık bir sürenin ardından dünyanın ilk kavisli ekrana sahip (ticari) akıllı telefonu Samsung Galaxy Round‘u sonunda görücüye çıkardı. Samsung, kavisli tasarıma sahip prototipi, ilk olarak Las Vegas’taki tüketici elektroniği fuarı CES’te gün ışığına çıkarmıştı.

Dünyanın ilk kavisli ekrana sahip akıllı telefonu

1920×1080 piksel çözünürlüklü 5,7 inç Super AMOLED ekranın kullanıldığı akıllı telefonun arka kısmından bakıldığında dışarıya doğru bir eğime sahip olduğu görülüyor. Sadece 7,9 mm inceliğinde ve 154 gram ağırlığında olan telefonun teknik detayları henüz belli olmasa da Galaxy Note 3′ün sahip olduğu özelliklere sahip olması bekleniyor.

Dünyanın ilk kavisli ekrana sahip akıllı telefonu

Söylenenlere göre Android 4.3 işletim sistemli Samsung Galaxy Round’da 2,3 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci, 3 GB RAM, 13 megapiksel kamera, LTE-A ve 2800 mAh kapasiteli bir pil yer alacak. Bugün lüks kahverengi renk seçeneğiyle (birçok renk seçeneği de mevcut olacak) birlikte Güney Kore’de piyasaya sürülecek olan akıllı telefonun satış fiyatı ise 1,09 milyon won (yaklaşık 1.000 dolar) Galaxy Round’un ne zaman Türkiye’ye geleceği şu an için belli değil.

Dünyanın ilk kavisli ekrana sahip akıllı telefonu Dünyanın ilk kavisli ekrana sahip akıllı telefonu

VİDEO

Bülent Gerenler