"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ev kedilerine özel egzersiz tekeri [Video]

Ev kedilerine özel egzersiz tekeri

Günün büyük bir bölümünü evlerde geçiren ve doğal yaşamla çok fazla temas halinde olmayan kedilere özel geliştirilen bu egzersiz tekeri ile küçük dostlarınızın fiziksel aktivite ihtiyacını kapalı alanlarda da karşılayabilmeniz mümkün.

İnsanların evcil hayvan olarak genellikle kedileri tercih ettiklerini dile getiren geliştirici Sean Farley, kedi bakımını üstlenmenin takdire şayan olduğunu ancak diğer taraftan dış dünyadan koparılmalarının belirli noktalarda eksiklik yaratacağını dile getiriyor. Kedilerin anlık enerji patlaması yaşadığını, doğada da bu sayede avlandıklarını söyleyen Farley, ev ortamında koşacak ve avlanmayı sağlayacak şartlar bulunmadığı için “One Fast Cat” cihazını tasarlamış.

Ev kedilerine özel egzersiz tekeri

Bir Kickstarter girişimi olan ve bin bağışçı barajını aşarak yaklaşık 277 bin dolartoplamayı başaran projenin gerek çalışma mantığı gerek tasarımı hayli pratik. Aynı hamster kafeslerinde yer alan koşu çarkına benzeyen “One Fast Cat”, kedinizin bir çember içerisinde istediği hızda yürüyüp koşmasına imkan sağlıyor. Dengeli hareketi sağlayan iki çift silikon tekere sahip olan cihaz siyah, mavi, yeşil ve pembe olmak üzere dört farklı renk seçeneği sunuyor. Üstelik kolay montaj ve yıkanabilme özelliğinin yanı sıra minimal boyutlarıyla çok fazla yer kaplamıyor. Kargo dahil 199 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulan koşu çarkı üç gün daha bağış toplamaya devam edecek.

VİDEO

Bu habere yorum yazmak için TIKLAYIN

Bülent Gerenler