"Enter"a basıp içeriğe geçin

Facebook ile Ücretsiz Konuşun!

Facebook ile Ücretsiz Konuşun!Facebook geçtiğimiz aylarda pilot çalışmalarına başladığı ücretsiz sesli konuşması özelliğini ülkemizde de kullanıma sundu.

İlk olarak Kanada’da pilot çalışmaları başlatılan yeni özellik daha sonra Amerika‘daki kullanıcıların da hizmetine sunulmuştu. Geçtiğimiz hafta içerisinde de sessiz sedasız diğer ülkelerde de kullanıma sunulan sesli arama özelliğinden ülkemiz de nasibini aldı.

Artık Facebook Messenger ve ya normal Facebook uygulamanız üzerinden Wi-Fi bağlantısı ile arkadaşlarınızı arayıp ücretsiz olarak sesli görüşme yapabilirsiniz.

Uygulama üzerinden arkadaşınızla mesaj sayfanıza geldiğinizde sağ üstte bulunan “i” butonun basıp arkadaşınızın zaman tüneline ulaşmanızı ve bildirim ayalarını değiştirmenizi sağlayan “İletişim Bilgileri” sayfasına eklenen yeni “Ücretsiz Arama” butonu sayesinde Facebook‘un yeni özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Şimdilik sadece Wi-Fi üzerinden kullanılabilen bu özellik sayesinde arkadaşlarınızla ses kalitesi şebeke aramasından oldukça yüksek sesli görüşmeleri ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu açıdan  başarılı bir ilk izlenime sahip olduğumuz bu özelliğin ilk etapta göze çarpan eksiği ise  uygulamada değilken arama geldiğinde sizi sadece bildirim ile uyarması normal bir arama ekranı açmaması. Arama ekranına ulaşmak için uygulamayı açmanız gerekiyor.

Bakalım Facebook‘un ücretsiz sesli görüşme uygulamasını kullanıma sunması şebekeleri ve Viber gibi alternatif uygulamaları nasıl etkileyecek ?

Bülent Gerenler


İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın