"Enter"a basıp içeriğe geçin

Galaxy S5 Active resmi olarak tanıtıldı [Video]

Galaxy S5 Active resmi olarak tanıtıldı

Görüntüleri haftalar öncesinden sızan Samsung Galaxy S5 Active sonunda resmi olarak lanse edildi. ABD’li taşıyıcı AT&T üzerinden satışa çıkan S5 Active, orijinal modelin sert koşullara dayanıklı bir versiyonu.

Suya ve çarpmaya dayanıklı olmasına ek olarak toz da geçirmeyen S5 Active’in kasasına, dış mekan aktivitelerinde kolaylık sağlaması için üç adet fiziksel düğme eklenmiş. Eklenen düğmeler dış mekan aktivitelerine özel fitness ve spor uygulamalarına kısa yoldan erişim sağlıyor. Kasanın çevresinde görülen tampon benzeri bant, bu modeli zorlu koşullara karşı daha da dayanıklı hale getiriyor. Beslenme takibi ve adım sayar gibi işlevlere sahip olan Samsung S-Health uygulamasına ek olarak bu modele, hareket halindeyken kalp ritminizi izlemenizi sağlayan bir kalp ritmi monitörü de dahil edilmiş.

Active’e ek olarak daha lüks bir versiyon olan Prime ile daha ekonomik versiyon Neo’yu ve Mini’yi de Galaxy S5 ailesi dahilinde piyasaya sürecek olan Samsung’un bu modelleri hangi pazarlara sunacağı ise henüz netleşmedi.

VİDEO

Bülent Gerenler