"Enter"a basıp içeriğe geçin

Global haritalara yerli alternatif!

2000 yılından beri Türkiye’nin dijital haritalarını üreten Infotech, harita üzerinde konumlandırma servisleri ihtiyacını karşılayan “Konum Tabanlı Yazılım Servisleri Platformu”nu, LocationBox adıyla geliştiricilerin hizmetine açtı.

Global haritalara yerli alternatif!LocationBox, kurumsal ve bireysel uygulamalarda haritaların kullanılmasını çok kolay bir hale getiren ve Bulut Bilişim yaklaşımı ile işletilen bir yazılım servisleri platformu.

LocationBox, Türkiye’nin tüm şehirleri ile 300’den fazla ilçesinin detaylı haritalarını, 600 binin üzerinde İlgi Noktası (POI), adresçözümlemesi, rota belirleme, mahalle düzeyinde kırılım, renklendirme, grafik ekleme, rapor gösterimi gibi yazılım servislerini barındırıyor.

Global Haritalardan farkı

LocationBox, temel işlevlerinin yanısıra geliştiricilere; anlık trafik bilgisi, otopark, banka, akaryakıt istasyonu, perakende zinciri gibi kategoriler altında yer alan 1200’ü aşkın markanın tüm noktaları,Türkiye adres sistemine uygun sorgulama, deprem ve sel baskını risk analizi, günlük nöbetçi eczanelerin yerleri ve telefon numaraları, TUIK’in yayınladığı mahalle veya ilçe bazlı istatistikler gibi zenginleştirilmiş verileri sağlıyor.

Dünya standartlarında yerel harita servisi

Infotech A.Ş CEO’su Ali Ufuk Peker, LocationBox; ile ilgili şu bilgileri verdi: “Infotech, dünyanın en büyük harita üretici firması TomTom’un 2000 yılından bu yana Türkiye haritalarını üreten İş Ortağı’dır. Böylece, LocationBox’taki harita ve işyeri bilgileri, dünyada bilinen ve kullanılan endüstri standartlarındadır. Bu işbirliği sayesinde, TomTom’un diğer ülkelere ait haritaları da LocationBox içinde kullanılabilmektedir. Ayrıca Infotech, dünyada data altyapısı ile ilgili standartları oluşturan Oracle’ın stratejik iş ortağıdır. Bu sayede Internet’ten ve mobilden erişilen harita platformu LocationBox, aynı anda binlerce kullanıcıya performanslı bir şekilde hizmet verebilmektedir.”

Bülent Gerenler


İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın