"Enter"a basıp içeriğe geçin

Google Resimler, yakın gelecekte internetten resim aramanın çok daha fazlasını bizlere sunabilir!

Google’ın, nesneleri tanıması için yıllardır eğittiği, milyarlarca dolar yatırım yaptığı yapay zekanın meyvelerini verme zamanı geldi.

The time has come to give the fruits of artificial intelligence that Google has been training for years to recognize, investing billions of dollars.

İnternet devi, görsel arama motorunda sergilenen fotoğraflarda yer alan nesneleri tanıyacak ve bu ürünlerin satıldığı online mağazalardaki alışveriş sayfalarına link verecek.

The Internet giant will recognize the objects in the photos displayed in the visual search engine and link to the shopping pages in the online stores where these products are sold.

Google Resimler

Böylece kullanıcılar görsellerde beğendikleri ürünleri tek tıklama ile bulup satın alma imkanına kavuşurken, Google da bu satın almalardan komisyon toplayarak, yapay zekaya yatırdığı milyar dolarları geri toplamaya başlayacak.

In this way, users will be able to find and purchase the products they like with a single click, while Google will collect the commissions from these purchases and collect the billions of dollars invested in artificial intelligence.

Google Reklamlar Blog’u üzerinde “Alışveriş reklamları” olarak anılan özellik ile öne çıkarılan sponsor gönderileri Google’ın resim arama sonuçlarının arasına yerleştirilecek ve satıcılar, mevcut birçok ürünlerini Google Resimler üzerindeki bir arama sonucu olarak öne çıkarabilecek. Google, özelliğin şu sıralar sadece seçilmiş  bazı satıcılar ile internet trafiğinin oldukça küçük bir kısmında test edilmekte olduğunu ve bu reklamların “ev ofisi fikirleri”, “duş perdesi tasarımları” ve “soyut sanat” gibi arama girdilerinde ortaya çıktığını belirtiyor.

The Google Ads Blog will be placed between Google’s image search results and promoted by mevcut Shopping ads üzer, which will highlight the many existing products as a search result on Google Images. Google says that the feature is currently only being tested at a fraction of the internet traffic with selected vendors and that these ads appear in search entries such as “home office ideas”, “shower curtain designs” and “abstract art”.

Şu anda test aşamasında olan uygulamanın yakında, anlaşmalı online alışveriş mağazalarının ürünleri için hizmete girmesi bekleniyor.

The application currently in the testing phase is expected to be available soon for the products of the contracted online shopping stores.

Bülent Gerenler