"Enter"a basıp içeriğe geçin

HP’den iOS ve Android uyumlu akıllı saat hamlesi

HP’den iOS ve Android uyumlu akıllı saat hamlesiGiyilebilir teknolojinin çığ gibi büyüdüğü şu günlerde, bir atak da HP’den geldi. Ünlü tasarımcı Michael Bastian’la ortak çalışan şirket, gelecek nesil akıllı saatini piyasaya sürmek için gün sayıyor. Hewlett-Packard’ın akıllı saati tek bir işletim sistemine bağlı kalmaktan ziyade, tıpkı Pebble akıllı saatler gibi, iOS ve Android cihazlarla uyumlu çalışacak.

44 mm boyutunda ve paslanmaz çelik dış yüzeye sahip olacak HP akıllı saatler; plastik, kauçuk ve deri olmak üzere, değiştirilebilir kayış seçeneklerine sahip olacak. HP akıllı saatlerin özellikle tasarım açısından oldukça zengin bir görünüme sahip olması bekleniyor. Tasarımcı Michael Bastian’ın, HP akıllı saatlerinde uygulamak üzere, son model otomobillerde bulunan lüks iç dizayn örneklerinden esintiler sunacağı söyleniyor.

Yazılım konusuna gelecek olursak; mesaj, e-posta gibi uygulamaların cep telefonlarıyla uyumlu çalışacağı çoklu bir platform sunulacak. Birkaç ay içerisinde piyasaya çıkması beklenen cihazın donanım özellikleri ve fiyatı konusunda henüz kesin bilgi bulunmuyor.

Bu habere yorum yazmak için TIKLAYIN

Bülent Gerenler