"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kanser hastalarını kanıyla tedavi ediyor!

Nobel Ödüllü Alman doktor Robert Gorter, insanların kanserden kurtulmaları için kendi geliştirdiği yeni tedavi ve terapi yöntemini kullanıyor.

Kanser hastalarını kanıyla tedavi ediyor!

Gorter ve Türk uzman Yadigar Genç; yeni yöntemle kanser tedavisi gören Azerbaycanlı Vaqif Qasımov ile birlikte Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bir basın toplantısı düzenledi.

Uyguladığı yöntemin sağlık alanında bir yenilik olduğunu belirten Doktor Gorter, bunu ilk kez 27 yaşındayken kendi üzerinde tatbik ettiğini anlattı.

Gorter, “O dönemde kimya-terapi yönteminden vazgeçerek yeni terapi kullandım. Bundan sonra yeni yöntem ile bu hastalığa yakalanan insanların iyileşmesini başardık. Artık 10 yılı aşkın bir süredir Almanya’nın Köln kentinde bulunan özel klinikte bu hastalık tedavi ediliyor. Her yıl bu hastalıktan tedavi için dünyanın çeşitli ülkelerinden insanlar geliyor. Bu zamana kadar Azerbaycan’dan sadece bir kişi, Vaqif Qasımov geldi ve tedavi edildi” diye konuştu.

Doktor Gorter, tedavinin 4 aşamadan oluştuğunu belirterek, ”Başlangıçta hiç bir dış müdahale olmadan hastanın sıcaklığı yükseltiliyor. Bundan sonra onun bağışıklığı artırılarak hastadan kan alınıp laboratuvarda hücreleri kaydediliyor ve yeniden hazırlanıyor. 8-12 haftada yeniden hazırlanan hücreler bir süre sonra yeniden insan organizmasına iade edilir. Bu zaman yeni hücreler insan vücudundaki kanser hücrelerini yemeye başlıyor. Böyle olunca da hastalık önlenebiliniyor” dedi.

Kanser tedavisinin için klasik terapi yönteminden daha ucuza mal olduğunu belirten Doktor Gorter, ”Sağlıklı hücreleri yeniden hazırlamak kolay değil. Bu hem zaman, hem de yeteri kadar para gerektirir. Bunun için de hastalığın bir kez muayenesi 6-8 bin avro, yeni hazırlanan hücrelerin vücuda vurulması için kullanılan 1 aşı ise 4 bin avroya mal oluyor. Bir hasta normal muayene için 6 kez aşı yapılmalı” şeklinde konuştu.

Türk Doktor Yadigar Genç ise, son 10 yıl içinde bu tedavi ile 6 bin 600 hastanın muayene edildiğini söyledi.

Genç, “Dünyada beyin kanserlerinde her 100 kişiden 95’i hayatını kaybediyor. Ama biz yeni tedavi yöntemi ile bu rakamı 100’den 45-48’e indirmeyi başardık. Hastalar son aşamada değil, ilk aşamalarda müracaat ettiğinde, onun muayenesi de daha rahat şekilde yapılıyor. Şu anda yeni teşhis yöntemi uygulayan kliniğin New Delhi ve Kahire’deki şubeleri faaliyet göstermekte. Gelecekte ihtiyaç olursa, Bakü’de de yeni bir şube açılabilir” dedi.

Bu yeni yöntemle kanser tedavisi gören Azerbaycanlı Vaqif Qasımov ise, ”Akciğer ve boğazımda kanser teşhis edildi. Nereye müracaat ettiysem, herkes iyeleşmemin mümkün olmadığını söyledi. Fakat sonradan bir arkadaşım sayesinde bulduğum bu klinik ile tanıştım. Burada artık 2 yıldır tedavi görüyorum. Bazı bölümlerde tümörler tamamen yok oldu. Bazı bölümlerde ise tümörlerin boyutu 2-3 santimetre azaldı. Bugün de kendimi çok iyi hissediyorum” şeklinde konuştu.

Bülent Gerenler


İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın