"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kingston tarafından üretilen DataTraveler 2000 ile Dosyalarınıza tam koruma

Kingston tarafından üretilen DataTraveler 2000, üzerindeki nümerik klavye ile dosyalarınızı şifreleyebilmenize imkân tanıyor.

DataTraveler 2000, built by Kingston, allows you to encrypt your files with the numeric keypad on it.

Dosyalarınızı saklamak, güvende tutmak ve izinsiz erişimlere imkân vermemek için artık çok daha fazla önlem almak zorundasınız. Çünkü internetin yaygınlaşması ile birlikte saldırganlar için çok daha fazla açık kapı var ve bilgisayarınızda sakladığınız dosyalar kesinlikle güvende değil. Bunun için donanımsal çözümler şart. Bunlardan biri de Kingston DataTraveler 2000 USB bellek.

Now you have to take more measures to keep your files, keep them safe and not allow unauthorized access. Because, with the spread of the Internet, there are more open doors for the attackers and the files you store on your computer are not absolutely safe. Hardware solutions are essential for this. One of them is the Kingston DataTraveler 2000 USB memory stick.

DataTraveler 2000

USB belleklerin popülaritesi hiçbir zaman bitmiyor. Dosya taşımak ve paylaşmak için en ideal çözüm. Ancak yukarıda belirttiğimden çok daha fazla güvenlik açığına sahipler. Birçok şirket çalışanı, USB bellek kayıplarından dolayı şirketin önemli dosyalarını kaybetti ya da yanlış kişilerin eline geçmesine neden oldu. Kişisel kullanıcılar için de mahrem sayılabilecek birçok dosyanın taşınması ve saklanmasında halen USB bellekler kullanılıyor ve bunlar da güvenlik zafiyetine neden oluyor. Kingston, hassas dijital verilerin hem taşıma hem de saklama ihtiyaçlarında USB belleklerin daha güvenli olmasını sağlamak için Kingston DataTraveler 2000’i geliştirmiş.

The popularity of USB sticks never ends. The ideal solution for moving and sharing files. However, they have more security vulnerabilities than I have mentioned above. Many company employees lost important company files due to loss of USB memory or mislead the wrong people. For personal users, USB memory is still used in the storage and storage of many files that can be considered confidential, and this causes security weakness. Kingston has developed Kingston DataTraveler 2000 to ensure that USB sticks are safer in both transport and storage needs of sensitive digital data.

İncelediğimiz ürün 32 GB’lık bir versiyondu. Ancak ürünün 64 GB’a kadar farklı alternatifleri var. Eğer video dosyalar saklamayacaksanız, 4 GB’lık versiyonları bile klasik ofis dosyalarını saklamak için yeterli gelecektir. USB 3.0 desteğine sahip olan DataTraveler 2000, USB 2.0 girişler ile de çalışabiliyor.

The product we reviewed was a 32 GB version. However, the product has different alternatives up to 64 GB. If you’re not going to store video files, even 4-GB versions will be enough to store classic office files. DataTraveler 2000 with USB 3.0 support can also work with USB 2.0 inputs.

Kingston DataTraveler 2000, üzerinde nümerik klavyesi bulunan ve içerisindeki dosyalara ancak şifreyi bilen kullanıcıların erişmesine imkân veren bir USB bellek. Kingston DataTraveler 2000 içerisinde izinsiz erişimleri engellemek için karmaşık bir parola koruma sistemi bulunuyor. Yazılım tabanlı çözümler sunan USB belleklerin aksine, şifreleme işlemlerinin hepsi belleğin kendi içerisinde yapılıyor. Yani belleği bir bilgisayara bağlayıp, yazılımsal olarak şifreyi çözmeniz mümkün değil. Tüm işlemler sürücü üzerinde yapılıyor ve 10’dan fazla yanlış giriş yapıldığında Kingston DataTraveler 2000 içerisindeki tüm dosyaları siliyor. Casus filmi gibi değil mi? İçerideki tüm dosyaların şifrelemeleri 256- bit AES teknolojisi ile yapılıyor. Yani bu size şu anda sektör şartlarındaki en başarılı şifrelemeyi sağlamış oluyor.

Kingston DataTraveler 2000 is a USB memory stick with a numeric keypad that allows users to access only files that have a password. Kingston DataTraveler 2000 has a complex password protection system to prevent unauthorized access. Unlike USB sticks that offer software-based solutions, encryption is all done in the memory itself. In other words, it is not possible to connect the memory to a computer and decrypt the software. All transactions are done on the drive and more than 10 incorrect entries are logged, and Kingston erases all files in DataTraveler 2000. It’s like a spy movie, right? Encryption of all files inside is done with 256-bit AES technology. So this gives you the most successful encryption currently in the sector.

Ürünü çalıştırmak için Windows, MacOS, ChromeOS, Android ve Linux işletim sistemlerini kullanabiliyorsunuz. Cihazı kullanırken sisteme herhangi bir yazılım kurmanıza gerek kalmıyor. Cihazın üzerine şifrenizi girdiğiniz 30 saniye içerisinde bir USB sürücüye takmanız şart. Yoksa cihaz tekrar şifrelenerek kilitleniyor. Yani şifreyi açıp masa üstünde unuttuğunuz bir cihazı bir başkasının kullanması mümkün olmuyor.

You can use Windows, MacOS, ChromeOS, Android and Linux to run the product. You do not need to install any software on the system when using the device. It is imperative that you plug your password into a USB drive within 30 seconds of entering the device. Otherwise, the device is locked again. In other words, it is not possible for someone to use a device that you have forgotten on the table.

Kingston DataTraveler 2000, aynı zamanda fiziksel müdahalelere karşı da korunaklı. 1.2 metre suya dayanıklı bir IP57 standardına sahip. Toza, darbeye dayanabilmesi için metal kaplama ile üretilmiş.

Kingston DataTraveler 2000 is also protected against physical interference. 1.2 meter water-resistant IP57 standard. Dust is produced with metal coating to withstand impact.

Bülent Gerenler