"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kingston’dan yüksek performanslı SSD arayanlara KC1000

Kingston’dan yüksek performanslı SSD arayanlara KC1000Kingston, SSD meraklılarının en zorlu veri ihtiyaçlarını karşılayacak yeni SSD’si KC1000 NVMe PCIe SSD’yi duyurdu. Önümüzdeki ayın ortasında piyasadaki yerini alacak SSD, SATA tabanlı SSD modellerine göre 2 kattan daha hızlı ve 7200 RPM sabit disklere göre ise 40 kattan daha hızlı çalışıyor.

Bilgisayarlarını yoğun kullananlar için üretilen KC 1000, yüksek çözünürlüklü video kurgusu, veri görselleştirme, oyun oynama ve geleneksel depolama çözümlerinin veri talebine ayak uyduramadığı diğer yoğun veri yükü ortamları da olmak üzere, yüksek kaynak kullanımı gerektiren tüm uygulamalarda en düşük gecikme süresiyle performans artışı sunuyor. Saniyede 290.000 IOPS’a kadar girdi/çıktı işlemi yapabilen ve 960 GB’a varan kapasite seçenekleriyle gelen KC1000 NVMe PCIe SSD, PCIe Gen3 x4 arayüzünü ve en son NVMe protokolünü destekliyor. Hızlı boot ve yükleme hızının yanı sıra sıralı okuma/yazma performansında da artış sunan KC1000, geliştirilmiş dayanıklılık ve enerji verimliliğini de beraberinde getiriyor.

“Günümüzde yoğun bir şekilde veri işlemesi gereken uygulamalar geliştikçe, pazarda mevcut olan yüksek performanslı profesyonel iş istasyonlarının ve en güçlü oyun bilgisayarlarının dahi gösterebileceği performansın sınırları zorlanmaya başlıyor. Dolayısıyla bilgisayarlarını yoğun bir şekilde kullanan ve yüksek performansa ihtiyaç duyan kullanıcıların talepleri de sürekli olarak değişiyor.” diyen Kingston SDD Bölümü Yöneticisi Ariel Perez şöyle devam ediyor:

“KC1000 medya ve tasarım profesyonelleri, oyun severler ve ultra düşük gecikme süresine sahip bir depolama çözümüne ihtiyaç duyan herkesin ihtiyacını karşılayacak mükemmel bir çözüm. Bu doğal NVMe cihazı sektörün en güçlü depolama çözümü olarak yüksek çözünürlüklü içerik transferinde, sanal gerçeklik uygulamalarında, hızlandırılmış oyun oynama ya da sıkışık son teslim tarihleriyle mücadelede rekabet avantajı sağlamak isteyen yaratıcı profesyoneller için geliştirildi.”

2 yıl sınırlı garantiyle piyasaya sunulacak SSD’nin satış fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.

Kingston announces the new SSD KC1000 NVMe PCIe SSD that will meet the most demanding data needs of SSD enthusiasts. In the middle of next month, the SSD will get its place on the market, faster than the SATA-based SSD models by 2 kattan and faster than the 7,200 rpm hard drives by 40 kattan.

Manufactured for intensive PC users, the KC 1000 offers the lowest latency performance improvement in all applications requiring high resource utilization, including high-resolution video editing, data visualization, gaming and other intensive data storage environments where conventional storage solutions can not keep pace with data requirements. The KC1000 NVMe PCIe SSD with input / output capability up to 290,000 IOPS and capacities up to 960 GB at Saney supports the PCIe Gen3 x4 interface and the latest NVMe protocol. The KC1000 offers improved durability and energy efficiency while offering fast boot and load speeds as well as increased sequential read / write performance.

“Today, as applications that require intensive data processing evolve, the boundaries of performance that can be demonstrated by high-performance professional workstations and even the most powerful gaming computers available on the market are beginning to struggle. Therefore, the demands of users who use their computers intensively and need high performance are constantly changing, “said Kingston SDD Division Manager Ariel Perez.

“The KC1000 is the perfect solution for media and design professionals, gamers and anyone who needs a storage solution with ultra-low latency. This native NVMe appliance is the industry’s most powerful storage solution for creative professionals who want to deliver competitive advantage in high-resolution content delivery, virtual reality applications, accelerated gaming or tight deadlines. ”

The sale price of the SSD that will be presented to the market with a 2-year limited warranty is not yet available.

Bülent Gerenler