"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kıyafetinize göre renk değiştiren telefon Alcatel A5 LED Türkiye’de

Kıyafetinize göre renk değiştiren telefon Alcatel A5 LED Türkiye’deAlcatel, Mobil Dünya Kongresi’nde duyurduğu dünyanın ilk interaktif, LED kapaklı akıllı telefonu A5 LED’i Türkiye’de satışa sundu. Dünyanın ilk interaktif, LED kapaklı akıllı telefonu olan Alcatel A5 LED, kullanıcılara LED ışık şovlarıyla telefonlarını kişiselleştirme imkanı tanıyor.

Telefonun arkasında yer alan çıkarılabilir kapak gelen çağrı, mesaj, alarm ve sosyal medya uyarıları için bildirimleri farklı renk şovlarıyla aydınlatabiliyor. Melodilerle birlikte hareket eden ışık şovlarıyla müziklerinizi de aydınlatmak mümkün. Alcatel A5 LED yepyeni bir moda algısı yaratıyor. Telefonunuzu dolabınızdaki parçalara uydurmanız, Alcatel A5 LED’in Colour-Catcher teknolojisiyle artık mümkün. Alcatel A5 LED, göz kamaştırıcı LED ışıkları ile yansıtılan yepyeni bir tarzı kolayca yaratma özgürlüğünü sunuyor. Ayrıca bu özellik sayesinde stilinizi ne zaman isterseniz değiştirebilir ve böylelikle hem gündüz hem de gece için farklı tarzlar yaratabilirsiniz.

Alcatel A5 LED özellikleri
4.5G LTE bağlantısına sahip olan telefonda 1,5 GHz’lik sekiz çekirdekli Mediatek MT6753 işlemci yer alıyor. Ayrıca, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip. MicroSD kartlarla hafızası artırılabilen telefonun ana kamerası 8 megapiksel, ön kamerası ise selfie çekimler için 5 megapiksel çözünürlüğünde. Her iki kamera da 1080p video kaydedebiliyor. Daha pürüzsüz kareler için Face Beauty yazılımı ve selfie’leri kişiselleştirilmiş video kliplerine dönüştürerek ekstra eğlence sunan Face Show uygulaması da telefonun sunduğu diğer özellikler arasında. İnce bir profile ve yuvarlak kenarlara sahip ergonomik tasarımı ile avuç içine rahatlıkla sığabilen Alcatel A5 LED’de 2.800 mAh kapasiteli bir pil kullanılıyor. Metalik siyah ve metalik gümüş arka kapak seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulan Alcatel A5 LED’in fiyatı ise 1.099 TL.

Alcatel announced the world’s first interactive, LED-covered smartphone, the A5 LED, announced in Mobile World Congress in Turkey. The world’s first interactive, LED-covered smartphone, the Alcatel A5 LED allows users to personalize their phones with LED light shows.

The removable cover on the back of the phone illuminates notifications for incoming calls, messages, alarms and social media alerts with different color shows. It is also possible to enlighten your music with light shows moving with melodies. The Alcatel A5 LED is creating a brand new fashion sense. Alcatel A5 LED’s Color-Catcher technology now makes it possible to match your phone’s parts to your closet. The Alcatel A5 LED offers the freedom to easily create a brand new style reflected by dazzling LED lights. And with this feature you can change your style whenever you want, so you can create different styles for both day and night.

Alcatel A5 LED features
The phone, which has 4.5G LTE connectivity, includes a 1.5 GHz eight-core Mediatek MT6753 processor. It also has 2 GB of RAM and 16 GB of internal memory. MicroSD cards can be increased in memory, the camera’s main camera is 8 megapixels, the front camera is for selfie shooting at 5 megapixel resolution. Both cameras can record 1080p video. Face Beauty software for smoother frames and the Face Show application, which offers extra entertainment by turning selfies into personalized video clips, are among the other features the phone offers. With a slim profile and ergonomic design with rounded edges, the Alcatel A5 LED can fit easily into the palm of the hand and uses a 2.800 mAh battery. The price of the Alcatel A5 LED, which is offered to users with its metallic black and metallic silver back cover options, is 1,099 TL.

Bülent Gerenler