"Enter"a basıp içeriğe geçin

“Kızaklı telefon” nostaljisini döndüren Motorola Moto Mod

“Kızaklı telefon” nostaljisini döndüren Motorola Moto ModBir dönemin pek bir havalı telefon modellerinden olan “kızaklı telefon” nostaljisi geri geliyor. Motorola yeni Moto Mod modelini müjdeledi

Kızaklı telefon modellerinin popüler olduğu zamanlarda yatay ve dikey olmak üzere pek çok modelle karşılaştık. “Telefon kullanımına yeni bir soluk” getiren bu modeller, dokunmatik ekranla da destekleniyordu. Elbette, telefon ekranları büyüdükçe ve panel teknolojisi geliştikçe tuşlara olan ihtiyaç da yok oldu. Ancak bu nostaljiyi yeniden yaşamanız mümkün. Motorola, özellikle beyaz modeliyle bize Nokia N97’yi hayli hatırlatan, yeni Moto Mod klavyesini kullanıcıların beğenisine sundu. The Slider Keyboard Moto Mod kızaklı QWERTY klavyeyi mezarından kaldırıyor.

2018’de kızaklı telefon dönemi

Bu yeni Moto Mod, Motorola’nın düzenlediği tasarım yarışmasını kazanan üçüncü parti şirket Livermorium tarafından geliştirilmiş. Telefonu 60 derece açıyla kullanabileceğiniz bu özel modüler parça aynı zamanda karanlıkta da yazı yazabilmeniz için arka ışıklandırmaya sahip. Siyah ve beyaz modeller için iki renk seçeneği sunan modüler parça, akıllı telefon ekranının yetersiz kaldığı anlarda klavye ihtiyacı için geliştirilmiş. Kızaklı telefon nostaljisini yaşamak ise pek bütçe dostu olmayacak. Modüler cihazların en büyük sıkıntılarından biri her bir parçanın ayrı ayrı satılıyor olması. The Slider Keyboard için de durum farklı değil. Bu kış satışa sunulması beklenen ürünün yurt dışı fiyatı 99 dolar. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

One of the coolest phone models of the time, the “sleigh phone” nostalgia comes back. Motorola announces new Moto Mod

We have come across many models, including horizontal and vertical, at which time slotted phone models became popular. These phones, which brought “a new breath to the use of the phone”, were also supported by the touch screen. Of course, as phone screens grew and panel technology grew, there was no need for keys. But it is possible to live this nostalgia again. Motorola, especially the white model, reminds us of the new Moto Mode keyboard, which reminds us of the Nokia N97. The Slider Keyboard Moto Mode lifts the slider QWERTY from the keyboard pad.

Slide phone period in 2018

This new Moto Mode was developed by Livermorium, a third-party company that won Motorola’s design competition. This exclusive modular piece that you can use with 60 degrees of the phone has backlighting so you can write in the dark at the same time. The modular part, which offers two color options for black and white models, is developed for the keyboard need when the smartphone screen is inadequate. Living a sleeper phone nostalgia is not very budget friendly. One of the biggest problems with modular devices is that each part is sold separately. The situation for the Slider Keyboard is no different. The price of the product expected to be offered this winter sale is 99 dollars. If it will not come to Turkey for the time being unknown.

Bülent Gerenler