"Enter"a basıp içeriğe geçin

Okullarda Kullanılan İnternet Hızlanıyor!

Okullarda Kullanılan İnternet Hızlanıyor!Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK) tarafından gelen yeni açıklamaya göre, MEB’e bağlı okulların interneti 16 Mbps hıza taşınıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullara sevindirici haber Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK)’dan geldi. Sosyal sorumluluk kapsamında internet erişiminin eğitim ve öğretim hayatına olumlu katkılar sağladığı gerekçesiyle ADSL internet alt yapısı, DSL ile yer değiştirerek mevcut hızını en az 2 katına çıkaracak.

BTK, “Kullanıcıların cüzi bir ücret karşılığında elektronik haberleşme şebeke, altyapı ve hizmetlerinden yararlanmasının sağlanması, düzenlenen yeni tarife ve paketlerin tüketici seçeneklerini arttırması yönüyle tüketici hak ve menfaatlerinin gözetilmesi ve kullanıcıların özel durumlarının dikkate alınması hususları dikkate alınarak “MEB DSL” internet tarife paketlerinin kullanıma sunulacağı” esasını duyurdu.

MEB’e bağlı tüm okul, kurum ve kuruluşlar, 1 Eylül 2014 tarihinden itibaren tercihen 8 Mbps ve 16 Mbps hızlarında limitsiz internet paketlerini, aylık 45,18 TL veya 49,45 TL’den kullanmaya başlayacaklar.

Bülent Gerenler