"Enter"a basıp içeriğe geçin

Öldükten sonra uzaya gitmek ister misiniz? Hem de evcil hayvanınızla!

Öldükten sonra uzaya gitmek ister misiniz? Hem de evcil hayvanınızla!Henüz uzayda “canlı” bir şekilde yaşamak mümkün değil ancak en azından öldükten sonra uzay boşluğunda sonsuzluğa yelken açabilirsiniz. Uzay defin hizmetleri veren Celestis adlı firma, öldükten sonra küllerinizi uzaya gönderiyor. Üstelik firma bu çağ ötesi hizmetine şimdi de hayvanları eklemiş durumda.

Uzaya defin hizmetini bir süredir insanlar için veren Celestis, artık istendiği takdirde evcil hayvanları da yıldızlara uğurlayacak. Üstelik hayvanınızı göndermek istediğiniz uzaklığa göre, Celestis’in farklı paketleri mevcut. “Earth” isimli ilk paket evcil dostunuzun küllerini yer çekimsiz ortama çıkardıktan sonra güvenli bir şekilde tekrar yere konduruyor. İkinci seçenek olan “Earth Orbit” paketi, uzay aracı içinde taşıdığı külleri, yeniden atmosfere ulaşana kadar dünyanın yörüngesine yerleştiriyor. Uzay aracı, birçok faktöre bağlı olarak yörüngede 10 ila 240 yıl arasında kalabiliyor.

Luna” isimli düğer paket hayvanınızı Ay’a gönderirken; son paketimiz “Voyage” tam anlamıyla uzayın derinliklerine yolcu ediyor. Uzay kirliliği endişeleri bir yana; Celestis verdikleri hizmetin “anlamlı bir şekilde dünyadaki yaşamın geleceğine katkı sağladığını” belirtiyor. Bu arada defin işlemlerinin kaça mal olduğunu merak ediyorsanız söyleyelim. Başlangıç paketi 995 dolardan başlayıp en pahalı paket 12,500 doları buluyor. Yıldızınız parlasın!

Bülent Gerenler