"Enter"a basıp içeriğe geçin

Panasonic Toughpad yarı dayanıklı kurumsal 2’si 1 bilgisayarını tanıttı

Panasonic Toughpad yarı dayanıklı kurumsal 2’si 1 bilgisayarını tanıttıPanasonic , mobil çalışanlara hem tablet hem de dizüstü bilgisayar alanında tasarlanmış en iyi ürünü sunma amacıyla, ilk yarı dayanıklı, ikisi bir arada ayrılabilen dizüstü bilgisayarı tanıttı.

Panasonic Toughpad FZ-Q2, hafifliğine rağmen uzun süre dayanıklı kurumsal bir cihaz olma özelliğine sahip. Cihaz, rahat görüntüleme için geniş 12.5” ekrana sahip ve kurumsal sistemlerde hem modern hem de gelenekçi bir kullanım için birçok kurumsal cihaza uyumlu portla donatılmış bulunuyor.

Toughpad FZ-Q2, bağımsız bir tablet ve klavyeye bağlı esnek kullanım seçeneklerinin yanı sıra, üretim hattı yöneticileri, tesisatçılar, üretim teknisyenleri, saha bakım mühendisleri, telekomünikasyon teknisyenleri ve müşteriyle birebir temasta olan perakende satış görevlileri gibi birçok mobil çalışanın ihtiyaçlarına uygun.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlama Genel Müdürü, Jan Kaempfer, ürünle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Daha önce ikisi bir arada cihaz kullanan işletmeler, güvenilirlik ve işlevsellik sorunları yaşadı. Bu cihaz, tüm bu işletmelere, yatırımlarının hakkını verebilmeleri için ihtiyaç duydukları güvenilirliğin ve işletmede kullanıma hazır tasarımın yanı sıra, esnekliği ve arzulanan kullanım rahatlığını getirmeyi amaçlıyor.”

Kurumlar için tasarlandı

Cihazın ekranı, teknik görüntüleri ve verileri görüntülemek isteyenler çalışanlar için ideal ve yüksek kalitedeki görüntüleri veya sunumları potansiyel müşterilerine sunmak isteyenler için oldukça uygun. 12” Full HD (1920 x 1080) 10 parmak kapasitif çoklu dokunmatik IPS ekrana sahip olan cihaz üzerinde ayrıca kapasitif bir kalem de bulunduruyor. İletişim ve görüntü yakalama özellikleri için 2MP web kamerasının yanı sıra stereo mikrofona ve 8MP arka döküman kamerasına sahip olan Toughpad FZ-Q2’de, yoğun veri girişine özel tam boy, arkadan aydınlatmalı klavye de mevcut.

Panasonic Toughpad yarı dayanıklı kurumsal 2’si 1 bilgisayarını tanıttı

Geniş ölçekte bağlantı seçenekleri

Port sayıları giderek azalan bir çok cihazın aksine, Panasonic Toughpad FZ-Q2 notebook, birçok sistem ve cihaz türü için USB 3.0, HDMI, LAN ve gerçek seri port gibi geniş ölçekte kurumsal port seçeneklerine sahip. Hareket halindeyken bağlantı için 4G LTE seçeneği, akıllı kart okuyucu ve güvenlik için temassız akıllı kart okuyucu seçenekleri* de bulunuyor.

Dayanıklı tasarım

Panasonic Toughpad FZ-Q2 notebook, Panasonic’in 20 yıllık uzun süre dayanıklı kurumsal mobil cihaz tecrübesi ile, açık alan görevlerine ve ışık yansımasına direnen birinci kalite ürün arayanlar için yarı dayanıklı nitelikte. Cihazı saran magnezyum alaşımı 76 cm’e kadar yükseklikten düşmelere ve klavyesi ise sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı olmasına rağmen hafifliğinden ve inceliğinden ödün vermiyor. (maksimum 1.93 kg ve 44mm kalınlık). Tablet, klavye harici 1.09 kg ağırlığında ve 22mm kalınlığında olmakla beraber, fansız tasarımıyla tozlu ortamlarda da etkili şekilde çalışabiliyor.

Kullanım rahatlığı

Bu son model, ikisi bir arada, hareket halinde iken çalışmak için tasarlanmış cihaz, aynı zamanda cihazı tek elle tutabilmeye yarayan kullanışlı bir taşıma kayışı ile donatılmış bulunuyor . Cihaz klavyeye bağlandığında kolay tutuş için tasarlanmış birleşik bir destek çubuğu da mevcut. Ayrıca, tabletle dikey veya yatay pozisyonlarda kolayca çalışabilmek için, cihaza tercihe bağlı 360 derece dönebilen el kayışı eklenebiliyor. Kensington kilitli, isteğe bağlı, zarif masaüstü beşiği sayesinde cihaz masaüstü modunda da kullanılabiliyor.

Verimlilik için güçlendi

En güçlü kurumsal uygulamalara elverişli tasarımı ve vardiya boyunca kesintisiz çalışabilme kapasitesi ile Panasonic Toughpad FZ-Q2 notebook, Intel® HD Graphics 515’li 6. Nesil CPU (4MB Smartcache bellekli Intel® CoreTM m5-6Y57 vPro™ İşlemci, 2.8 GHz’a kadar 1.1 GHz özellikli)‘ya sahip. Cihaz, gerektiğinde Windows 7’ye indirgenebilen Windows 10 Pro işletme sistemi, 256 GB fabrika opsiyonlu 128 GB SSD disk ve 4GB RAM (proje bazlı 8 GB fabrika opsiyonlu) sunuyor.

Panasonic Toughpad introduces its semi-durable enterprise 2-in-1 computer

Panasonic Toughpad yarı dayanıklı kurumsal 2’si 1 bilgisayarını tanıttı

Panasonic introduced a first-class, durable, two-in-one laptop capable of delivering mobile workers the best product for both tablet and notebook computing.

The Panasonic Toughpad FZ-Q2 is a lightweight yet long-lasting enterprise device. The device is equipped with a large 12.5 “screen for comfortable viewing and is compatible with many enterprise devices for both modern and traditional use in enterprise systems.

The Toughpad FZ-Q2 is suited to the needs of many mobile workers, such as production line managers, plumbers, production technicians, field maintenance engineers, telecom technicians, and retail salespeople with tailored customer interactions, as well as flexible tabletop and keyboard-based options.

Jan Kaempfer, General Manager of Marketing for Enterprise Mobile Solutions at Panasonic, said: “Previously, businesses that used a two-in-one device had problems with reliability and functionality. This device is aimed at bringing flexibility and desired ease of use to all of these businesses, as well as the reliability and operational ready design that they need to be able to afford their investment. ”

Designed for institutions

It is ideal for those who want to view the device’s display, technical images and data, and for those who want to present high-quality images or presentations to potential customers. The 12 “Full HD (1920 x 1080) 10-finger capacitive multi-touch IPS screen is also equipped with a capacitive pen. In addition to 2MP webcams for communication and image capture features, the Toughpad FZ-Q2 features a stereo microphone and 8MP rear document camera, as well as a full-size, backlit keyboard for intensive data entry.

Panasonic Toughpad yarı dayanıklı kurumsal 2’si 1 bilgisayarını tanıttı

Wide range of connectivity options

Unlike many devices with ever decreasing number of ports, the Panasonic Toughpad FZ-Q2 notebook has a wide range of enterprise ports such as USB 3.0, HDMI, LAN and real serial port for many system and device types. 4G LTE option for on-the-go connectivity, smart card reader and contactless smart card reader options for security *.

Durable design

The Panasonic Toughpad FZ-Q2 notebook is semi-durable for Panasonic’s 20-year long-standing enterprise mobile device experience, looking for first-class products that resist outdoor exposure and light reflection. The magnesium alloy that surrounds the device does not compromise its lightness and gravity, even though its height is reduced to 76 cm and the keyboard is resistant to liquid spills. (Maximum 1.93 kg and 44 mm thickness). The tablet, apart from the keyboard, weighs 1.09 kg and has a thickness of 22 mm, and can work effectively in dusty environments with fanless design.

Ease of use

This latest model is equipped with a handy carrying strap that can hold both hands together. There is also a combined support bar designed for easy grip when the device is connected to the keyboard. In addition, a 360-degree rotatable hand strap, depending on the preference, can be added to the tablet to easily work in vertical or horizontal positions. The Kensington is also available in desktop mode, thanks to its locked, optional, elegant desktop mount.

Strengthened for efficiency

Panasonic Toughpad FZ-Q2 notebook with Intel® Core ™ i7 processor, Intel® Core ™ i5 processor with Intel Core 2 Duo processor, Intel Core 2 Duo processor with Intel Core 2 Duo processor 1.1 GHz feature). The device offers a Windows 10 Pro operating system that can be reduced to Windows 7 when needed, a 128 GB SSD drive with 256 GB factory option, and 4 GB of RAM (8 GB factory option based on the project).

 

 

Bülent Gerenler