"Enter"a basıp içeriğe geçin

Qualcomm Snapdragon X50 5G testini başarıyla tamamladı

Qualcomm Snapdragon X50 5GQualcomm, ilk 5G modem çipset testini başarıyla tamamladı

Qualcomm, yakın geleceğin en önemli teknolojik gelişmelerinden biri olacak 5G için çok önemli bir testi başarıyla tamamladı. İlk kez Snapdragon X50 5G modem çipseti ile 5G veri bağlantısı testi yapıldı ve sorunsuz geçildi.

Qualcomm Snapdragon X50 5G testi başarılı!

Tahminlere baktığımızda 5G teknolojisinin dünya için büyük bir etki yapması bekleniyor. Örneğin 5G ile birlikte 22 milyon yeni işin ortaya çıkması ile mal ve servisler noktasında 12.3 trilyon dolarlık etki yapması bekleniyor.

Qualcomm Snapdragon X50 5G

Gerçekleştirilen test ile ilgili konuşan Qualcomm Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Müdür Peter Carson, Snapdragon X50 5G modem çipsetinin ilk kez çalıştığını belirtirken, saniyede 1.25 Gbps hıza ulaşıldı. Teknoloji tamamen hazır olduğunda 5 Gbps verinin transfer edilmesi planlanıyor.

Şirketin beklentilerine göre ilk 5G ağları 2019 itibarıyla kullanılmaya başlanacak. Aynı yılın ilk yarısında ise akıllı telefonlar için de 5G teknolojilerini görüyor olacağız.

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

Qualcomm successfully completes first 5G modem chipset test

Qualcomm has successfully completed a crucial test for 5G, one of the most important technological developments of the near future. For the first time, the Snapdragon X50 5G modem chipset was tested for 5G data connectivity and went smoothly.

Qualcomm Snapdragon X50 5G test is successful!

When we look at the forecasts, 5G technology is expected to make a big impact on the world. For example, with 22 million new jobs coming with 5G, it is expected to make a 12.3 trillion dollar impact on goods and services.

picture

Talking about the test, Peter Carson, Senior Manager for Marketing at Qualcomm, said the Snapdragon X50 5G modem chipset was working for the first time, reaching 1.25 Gbps at the moment. When the technology is completely ready, 5 Gbps data is planned to be transferred.

According to the company’s expectations, the first 5G networks will start to be used by 2019. In the first half of the same year, we will see 5G technologies for smartphones as well.

Bülent Gerenler

Bilişim ve Teknoloji Haberleri