"Enter"a basıp içeriğe geçin

Redhack tarafından hacklendik

Redhack tarafından hacklendik‘Kızıl hackerlar’ olarak bilinen hacker grubu Redhack’ten Twitter kullanıcılarına ilginç bir destek geldi.

Taksim Gezi Parkı olaylarından sonra ‘sosyal medyaya sansür gelecek’ iddiaları tartışılırken, eylemcilerin Twitter üzerinden haberleşmeleri emniyeti de harekete geçirdi. Twitter’da yazılanları kontrol ettiği öğrenilen emniyet yetkilileri #occupygezi, #direngeziparkı ve #direngezi hashtag’lerini incelemeye alındığı iddia edildi.

Yaptıkları eylemlerle adlarından sıkça bahsettiren Redhack grubu ise, bu iddiadan sonra sosyal medya kullanıcılarına yardım edeceklerini açıkladı. Redhack, bunu resmi Twitter hesabından “AKP twitter’a inceleme baslatacakmis.. Yahu TUM twitleri biz attik, yuzbinlerce insanin bilgisayarina girdik, garibanla ugrasma, buradayiz;) RedHack’i RT eden, RedHack ile alakali yazi yazan, Direnisi orgutleyen tum hesaplar tarafimizca hacklenmistir! ” tweetiyle duyurdu.

Redhack’in duyurusu üzerine yüzlerce sosyal medya kullanıcısı #RedHackTarafındanHacklendik hashtagine yazarak, Gezi Parkı direnişi süresince attıkları tweetlerin Redhack tarafından atıldığını duyurdu.

Redhack’in bu adımı sayesinde atılan mesajlarla ilgili hukuki işlem yapılması zorlaşacağı iddia edildi.

Bülent Gerenler


Bu yazı yorumlara kapalı.