"Enter"a basıp içeriğe geçin

Rode, iXY mikrofon modelinin iPhone 5, 5c ve 5s uyumlu yeni versiyonunu duyurdu

Rode, iXY mikrofon modelinin iPhone 5, 5c ve 5s uyumlu yeni versiyonunu duyurduSes kayıt teknolojileri konusunda öne çıkan firmalardan Rode, CES 2013 fuarı kapsamında görücüye çıkarttığı iXY mikrofon modelinin iPhone 5, iPhone 5c ve iPhone 5s uyumlu yeni versiyonunu resmi olarak duyurdu.

İlk versiyonu 30-pin bağlantılı iPhone ve iPad modelleri için geliştirilen Rode iXY, bugün duyurulan yeni versiyonuyla ise artık Lightning bağlantıya sahip iPhone 5, iPhone 5c ve iPhone 5s modellerine de gelmiş durumda. Üzerindeki farklı açılara bakan 2 mikrofonu sayesinde 24-bit/96kHz gibi yüksek kaliteli ses kaydı gerçekleştirebilen iXY, kaydedilen sesleri cihazlar içerisinde depolayabiliyor ve özel olarak hazırlanmış “Rode Rec” isimli uygulamasıyla geniş düzenleme seçenekleri sunabiliyor. Bağlantı noktası nedeniyle iCihazların “Home” butonuna basılmasını zorlaştıran ancak bu sorun için özel bir aksesuar ile gelen Rode iXY, özel bağlantı aparatıyla beraber telefon temelinde DSLR fotoğraf makinelerine de bağlanabiliyor.

Resmi satış fiyatı açıklanmayan yeni Rode iXY’nin, eski versiyon ile benzer olarak $150 seviyesinde satışa çıkması bekleniyor. Kısa tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Introducing the new iXY with Lightning connector for iPhone 5, iPhone 5s & iPhone 5c from RØDE Microphones on Vimeo.

Bülent Gerenler