"Enter"a basıp içeriğe geçin

Samsung’un akıllı süpürgesi, kediler gibi lazer ışık peşinde koşuyor

Samsung’un akıllı süpürgesi, kediler gibi lazer ışık peşinde koşuyor

Evi kendi kendine temizleyen akıllı süpürgeler içinde Roomba tartışmasız lider konumunda olsa da, bu süpürgelerin temizlik sırasında zemindeki her noktayı kapsayamaması, zaman zaman da takılması gibi sorunlar kullanıcıları bezdirebiliyor.Samsung‘un yeni Robo Vac modeline getirdiği uzaktan kumanda özelliğiyse bu sorunlara çözüm sağladığı gibi kullanımı da eğlenceli hale getiriyor.

Samsung’un akıllı süpürgesi, kediler gibi lazer ışık peşinde koşuyor

Samsung Robo Vac’te, siklon teknolojisi, çarpma ve düşme önleyici sensörler ve akıllı programlama gibi kullanıcıların akıllı süpürgelerden bekleyeceği tüm özellikler bulunsa da, nihayetinde kendi kendine karar veremeyen bu “akıllı” cihazların sorun çıkarmasını önleyemiyor. Ancak yeni modelle birlikte sunulan lazerli uzaktan kumanda kullanıcılara rahatlarını bozmadan süpürgeyi yönlendirme imkanı verecek. Kumandayla yansıttığınız lazer ışığı üzerindeki kameradan okuyan Robo Vac, tıpkı bir kedi gibi siz ışığı nereye tutarsanız oraya giderek evin her köşesini temizleyebiliyor.

Lazerli kumandanın pratik bir çözüm sunduğu kesin olsa da, Robo Vac 1.300 doları aşan fiyata sahipken dünyanın en oyuncaklı kumandasının dahi insanı bu cihazı almaya ikna etmesi zor.

Bülent Gerenler