"Enter"a basıp içeriğe geçin

Trafik yoğunluğuna göre yeni rotalar öneren Yandex.Navigasyon, iOS ve Android’de

Trafik yoğunluğuna göre yeni rotalar öneren Yandex.Navigasyon, iOS ve Android’de

Eylül ayı başında duyurusu yapılan Yandex.Navigasyon 9 Ekim itibarıyla iOS veAndroid‘li cihazlar için kullanıma sunuldu. Akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılabilen uygulama kullanıcılara gerçek zamanlı trafik bilgisi sunuyor ve trafik yoğunluğuna göre en hızlı alternatif rotaları öneriyor. Yandex.Navigasyon ayrıca sesli yol tarifi de yaparak sesli komutlarla da kullanılabiliyor.

Yandex‘in kitle kaynaklı ve gerçek zamanlı trafik bilgisi içeren Yandex.Haritalaruygulamasını temel alan Yandex.Navigasyonda Türkiye’deki tüm şehirlerin ve yollarıngüncel haritaları mevcut. Uygulamanın ekranında her an görülebilen ve yolların trafik yoğunluğunu 1 ile 10 arasında derecelendiren gösterge sayesinde, kullanıcılar yola çıkmak için uygun zamanı seçebiliyor.

Gerçek zamanlı trafik bilgisine göre çalışan uygulama, gidilecek tüm rota boyunca trafik yoğunluğunda beklenen değişimleri de gösteriyor. Rotada önemli bir değişiklik yaşanırsa otomatik olarak yeni ve daha uygun bir rota hesaplıyor. Sokak sokak sesli navigasyonözelliği de bulunan uygulama sesli komutlardan da anlıyor. Kullanıcılar gitmek istedikleri adresi “en yakın postane”, “nöbetçi eczane” şeklinde belirttiğinde veya favorilerde kayıtlıysa “eve git” komutunu verdiğinde Yandex.Navigasyon, gerekli rotayı anında oluşturuyor. Uygulamada gece modu ve üç boyutlu bina gibi özellikler de bulunuyor. Yandex.Navigasyon, Türkçe desteğine sahip ancak İngilizce olarak da kullanılabiliyor.

Yandex.Navigasyon

FiYAT
Ücretsiz

BOYUT
iOS: 12,9 MB
Android: 11,09 MB

YÜKLEMEK iÇiN
iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/yandex.navigator/id474500851?l=tr&ls=1&mt=8
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.yandex.yandexnavi

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERi

Trafik yoğunluğuna göre yeni rotalar öneren Yandex.Navigasyon, iOS ve Android’de Trafik yoğunluğuna göre yeni rotalar öneren Yandex.Navigasyon, iOS ve Android’de Trafik yoğunluğuna göre yeni rotalar öneren Yandex.Navigasyon, iOS ve Android’de Trafik yoğunluğuna göre yeni rotalar öneren Yandex.Navigasyon, iOS ve Android’de

Bülent Gerenler