"Enter"a basıp içeriğe geçin

Turkcell mobil internet erişimi durdu! Ses ve veri trafiğinde kesintiler var

Turkcell mobil internet erişimi durdu! Ses ve veri trafiğinde kesintiler varTurkcell kullanıcıları şu anda mobil internet kullanamıyor. Bir süredir Turkcell hatlı abonelerin mobil internet kullanamadığı ortaya çıktı!

Turkcell şebekesinde birkaç saattir teknik arıza yaşanıyor. Bölgesel bazda olduğu söylenen, etkileri İstanbul’da da hissedilen sorunla ilgili olarak teknik ekipler çalışmaya başladı.

Turkcell’in mobil şebekesinde yaşanan sistemsel bir arıza nedeniyle belli bölgelerde hem aramalarda hem de mobil internet bağlantısında sorun yaşanıyor.

Akşam saatlerinde ortaya çıkan bu sorun, ülke çapında Turkcell abonelerinin 4.5G, 3G farketmeksizin, mobil internet konusunda erişim sorunu yaşamasına sebep oldu. Yaptığımız deneme ve araştırmalara göre şu anda çok sayıda Turkcell kullanıcısı mobil internet paketlerinden faydalanamıyor.

Turkcell mobil internet hizmetindeki bu sorun hakkında henüz resmi açıklama yok ancak büyük çapta görünen bu problemin altyapısal bazda bir sorundan kaynaklandığını düşünüyoruz.

Kullanıcıların sosyal medyada da dile getirdiği sorunla ilgili olarak resmi Twitter hesabından açıklama yapan Turkcell, teknik ekiplerin çalışma yürüttüğünü en kısa zamanda ses ve veri trafiğinin normale döndürüleceğini belirtti.

Turkcell mobil internet erişimi durdu! Ses ve veri trafiğinde kesintiler var

 

Bülent Gerenler